وقتی از خواب بیدار می شود گردن درد دارم، علت چیست؟
 شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که صبح بعد از بیدار شدن از خواب دچار گردن درد شده باشید، همیشه این گردن درد مربوط به بالشت نامناسب نیست، در ادامه به علت گردن درد می پردازیم

 علت گردن درد صبحگاهی چیست؟

گردن درد، چه به دلیل بد خوابیدن باشد چه وضعیت و شکل بد بدن و چرخش و حرکت ناگهانی گردن یا استرس زیاد، یکی از شکایت های همیشگی است.

تحقیقات نشان می دهد که برای جلوگیری از گردن درد، تمرین های  تقویت کننده گردن بسیار مهم ترازحرکات کششی است.تقویت عضلات سرشانه نه تنها از خشکی و درد شانه ها جلوگیری بلکه از مفاصل آرنج هم مراقبت می کند.

دلیل آن این است که ضعیف بودن شانه ها، فشار دو چندان  به آرنج و مچ وارد می شود.


پیشگیری از گردن درد

برای کاهش گردن درد هر زمان در محل کار احساس خستگی و عصبانیت کردید، پیشانی تان را به کف دستتان فشار دهید. خیلی از ما وقتی استرس داریم، عضلات گردنمان را سفت می کنیم که به مرور زمان ممکن است موجب درد گردن و خشکی آن  شود. می توانید با این حرکت ساده، هم فشار وارد بر گردن را کاهش دهید و هم عضلات آن را تقویت کنید.


 روش انجام تمرین

 پشت میزتان بنشینید، کمی به سمت جلو خم شوید و آرنج هایتان را روی میز بگذارید. سرتان را صاف در مرکز شانه ها قرار و پیشانی تان را به کف دستتان فشار دهید؛ از کف دست برای مقاومت دربرابر فشار سرتان استفاده کنید. ۵ ۳ ثانیه در این حالت بمانید، رها کنید و پنج مرتبه دیگر آن حرکت تکرار شود.صاف بایستید و دست هایتان را پشت سرتان قرار دهید، طوری که آرنج هایتان رو به جانب باشد.

سرتان را به عقب و به سمت کف دست ها فشار دهید و از کف دست ها برای مقاومت دربرابر فشار سرتان استفاده کنید. ۵ ۳ ثانیه در این حالت بمانید، رها کنید و پنج مرتبه دیگر آن حرکت تکرار شود.برای پیشگیری از گردن درد موقع تماشای تلویزیون، شانه هایتان را عقب بکشید. روی لبه صندلی تان بنشینید و ستون فقرات تان را بکشید، انگار می خواهید قدتان را بلندتر کنید.

دست هایتان را جلوی بدن روی لباستان قرار دهید. شانه هایتان را تا می توانید عقب بکشید، طوری که کتف هایتان از پشت جمع شود. کل یک تبلیغ تلویزیونی خود را در این حالت نگه دارید. سپس شانه ها را آزاد  کنید.


بیشتر بدانید : علت گردن درد ناگهانی چیست؟ + روش های درمان گردن درد

بیشتر بدانید : علت درد گردن چیست؟ + روش های درمان

بیشتر بدانید : دلایل گردن درد و درمان درد گردن

بیشتر بدانید : درمان گردن درد با چند حرکت ساده ورزشی


گرداوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com