تتت

 استفاده زیاد و رعایت نکردن برخی نکات در هنگام کار با تلفن همراه می تواند آسیب های جبران نشدنی به سر و گردن ما بزند

 با استفاده غلط از تلفن همراه سر و گردن شما آسیب جدی می بیند

براساس اعلام وزارت حمل و نقل ایالات متحده، حواس پرتی در حین رانندگی منجر به مرگ ۳ هزار و ۱۶۶ نفر در سال ۲۰۱۷ شد.

از این تعداد کشته ها، ۵۹۹ نفر عابر پیاده، دوچرخه سوار و سایرین که در هنگام تصادف پشت فرمان ماشین نبودند را تحت تأثیر قرار داد.

ارسال پیام کوتاه هنگام رانندگی تنها راه استفاده ازتلفن همراه نیست که بتواند موجب حواس پرتی و بروز خطرشود.

ارسال پیام کوتاه هنگام پیاده روی نیز می تواند منجر به بروز حوادث شود و با توجه به اینکه ۹۶٪ از افراد در ایالات متحده دارای تلفن هوشمند هستند، محققان تخمین می زنند که چه میزان بالایی از صدمات سر و گردن مربوط به استفاده از تلفن همراه است.

گروهی از پزشکان داده های ۲۰ ساله را مورد بررسی قرار دادند و سوابق ویزیت های اورژانس به دلیل آسیب دیدگی سر و گردن را بررسی کردند.

به طور خاص ، آنها به بازدید از بخش های اورژانس بین ژانویه ۱۹۹۸ و دسامبر ۲۰۱۷ برای بررسی “شیوع ، انواع و مکانیسم های صدمات سر و گردن در ارتباط با استفاده از تلفن همراه” پرداختند.

در طی دوره مطالعه، آنها دریافتند که ۲،۵۰۱ نفر از سنین ۱۳ تا ۲۹ سال در اورژانس با صدمات سر و گردن مربوط به استفاده از تلفن همراه مراجعه کردند.

نویسندگان این مطالعه توضیح می دهند که آسیب های مربوط به تلفن همراه به سر و گردن در طی ۲۰ سال اخیر به شدت افزایش یافته است که بسیاری از موارد ناشی از حواس پرتی است.

اگرچه استفاده از بیشتر موارد ساده است، اما برخی از آسیب ها خطر عوارض طولانی مدت را دارند.

محققان امیدوارند که یافته های آنها در راهکارهای بهداشت عمومی برای پیشگیری در مورد استفاده از تلفن همراه، به ویژه در بین جوانان نقش داشته باشد. بسیاری از این صدمات در بین افراد ۱۳ تا ۲۹ سال رخ داده و با فعالیتهای مشترک مانند پیام کوتاه هنگام راه رفتن همراه بوده اند. این یافته ها حاکی از نیاز به آموزش بیمار در مورد پیشگیری از آسیب دیدگی و خطرات ناشی از فعالیت در حین استفاده از این وسایل است.

بیشتر بدانید : سرطان سر و گردن به چه علتی بروز می کند؟

بیشتر بدانید : به گردن خودتان رحم کنيد!

بیشتر بدانید : گوشی های هوشمند برای سلامت ما بی خطرند یا گوشی های قدیمی؟


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:salamatnews.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X