کاهش وزن نزدیک به نوروز خواسته بسیاری از ماست تا به اندامی مناسب برسیم، اما آنچه در فرایند کاهش وزن مهم است حفظ سلامت بدن است که در این مطلب چند ماده غذایی سالم برای لاغری و کاهش وزن معرفی می شوند

مواد غذایی که لاغرتان می‌کند

بعضی از خوراکی ها اگر ناشتا مصرف شود باعث کاهش وزن می شود. از جمله این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد :


 آلوئه ورا با لیمو

مخلوط این دو ماده، روند هضم را آسان می کند و آب اضافی بدن را از بین می‌برد که در نهایت به کاهش وزن می‌انجامد.  یک برگ از آلوئه ورا را بردارید، پوست رویی آن را بکنید به طوری که ژل داخل آن مشاهده شود. ژل آن را با قاشقی جدا کنید و آن را در ظرفی بریزید. یک لیمو بردارید و آب آن را بگیرید، سپس آن را با یک لیوان آب و ژل مخلوط کنید. برای این که ژل در آب حل شود، به آن کمی گرما دهید. شعله گاز را روی متوسط بگذارید و منتظر بمانید تا مخلوط یکدست شود.

بیشتر بدانید : نوشیدنی لیمو را صبح ناشتا بخورید

بیشتر بدانید : مصرف آلوئه‌ورا برای این افراد ممنوع است


 سیب

سیب مقدار زیادی فیبر دارد، فیبر نیز شامل پکتین است. پکتین به عنوان فیبر طبیعی باعث افزایش دفع مواد زاید از روده و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با دستگاه گوارش می شود. با خوردن یک عدد سیب به صورت ناشتا، شما مدت زمان زیادی احساس سیری می‌کنید.


 چای سبز

این نوشیدنی شامل کاتچین وکافئین است که سیستم متابولیسم بدن را افزایش می دهد، موجب چربی سوزی می‌شود و اشتها را نیز کاهش می‌دهد. این نوشیدنی خیلی سریع تاثیرش را روی بدن می‌گذارد و از وزن تان می‌کاهد.

بیشتر بدانید : خواص چای سبز + خطرات نوشیدن چای سبز

 برای کاهش وزن به این نکات توجه کنید:

از کم آغاز کنید

بدن نسبت به تغییرات ناگهانی عکس العمل خوبی نشان نمی‌دهد. اما اگر این تغییرات آهسته و پیوسته باشد، با آن سازگار می شود که نتیجه مطلوبی به همراه دارد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید رژیم غذایی تان را تغییر دهید، بهتر است که از تغییرات کوچک آغاز کنید.


  متناسب با سبک زندگی تان پیش روید

به سبک زندگی و ذائقه تان توجه کنید. به دنبال رژیمی باشید که با سبک زندگی و ذائقه تان جور در‌آید.


بیشتر بدانید : کاهش وزن در خواب با 19 روش شگفت انگیز!

بیشتر بدانید : گام های اولیه و مهم برای کاهش وزن، از تغذیه تا ورزش مناسب

بیشتر بدانید : کاهش وزن و تناسب اندام با ورزش چه مدت طول می کشد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com


 
 
 

 
 
X