خرید خود را چگونه ضد عفونی کنیم که به کرونا مبتلا نشویم؟
با شیوع کرونا یکی از نگرانی های همه ما خرید کردن و نحوه ضدعفونی کردن آنهاست که در این مطلب به چند نکته مهم در این باره اشاره می شود

ضدعفونی کردن خریدها در دوران کرونا

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال COVID-۱۹ (کرونا) توسط مواد غذایی وجود ندارد. بزرگترین خطر هنگام خرید این محصولات است که در فروشگاه و در کنار سایرین قرار دارید. آیا باید پلاستیک خریدها و مواد غذایی را تا ۳ روز در جایی دیگر نگه داشت؟

این سوال واقعا مسخره است، واقعا می‌خواهید تا ۳ روز شیر، بستنی و غذای دلخواه خود را در خارج از خانه نگه دارید؟ همچنین این موضوع پیامدهای ایمنی غذایی بسیاری را به همراه دارد و ممکن است باعث فاسد شدن غذا شود.

بیشتر بدانید : چشم صورتی یکی از علائم کرونا

بیشتر بدانید : بهبود فرد مبتلا به کرونا چند روز طول می کشد؟

آیا کیسه‌های پلاستیکی خطرناک هستند؟

بسیاری از افراد از کیسه‌های پلاستیکی مجددا استفاده می‌کنند که یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از تولید و مصرف بیش از حد پلاستیک است. در حالی که از نظر تئوری ممکن است که این کیسه‌ها دارای ویروس کرونا باشند که خودش یک تهدید بزرگ بشمار می‌رود، بهترین روش برای اطمینان از جلوگیری از شیوع این ویروس، نگهداری آنها در ماشین و استفاده مجدد به هنگام فروشگاه رفتن است. همچنین می‌توان برای اطمینان بیشتر آن‌ها را شسته و نگهدارید.


برای کاهش احتمال و ریسک ابتلا به کرونا چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

بسیاری از فروشگاه‌ها در حال ارائه مواد ضدعفونی کننده به مشتریان و همچنین ضدعفونی چرخ‌های خرید هستند. یکی از راه‌های مناسب برای پیشگیری، تهیه یک لیست از مواد مورد نیاز و خریدن آنها و به سرعت خارج شدن از فروشگاه است. فاصله ایمن (۲متر) را به هنگام خرید رعایت کنید و مدام دست‌ها را با مواد ضدعفونی کننده بشویید.


بیشتر بدانید : خطر کرونا ویروس برای مبتلایان به آسم چقدر است؟

بیشتر بدانید : کرونا ویروس چه تاثیری بر بخشهای دیگر بدن می گذارد؟ از معده تا قلب

بیشتر بدانید : کرونا ویروس را با این داروها تحریک نکنید!

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khabaronline.ir