ویروس کرونا با پشه و سایر حشرات منتقل می شود؟
این روزها با گرم شدن هوا و زیاد شدن حشرات یکی از نگرانی های همه مردم احتمال شیوع ویروس کرونا از طریق حشرات است که یک متخصص بیماری های عفونی اطلاعاتی در این باره ارائه می دهد

احتمال انتقال کرونا از طریق حشرات

مینو محرز عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت در رابطه با موج اول کرونا گفت: با توجه به رعایت کردن موارد بهداشتی، قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط بسیاری از شهروندان هم اکنون تعداد مبتلایان و مراجعه کنندگان نسبت به هفته اول و دوم عید بسیار کمتر شده است. ولی با وجود ماه مبارک رمضان و کاهش رفت و آمد، همچنان شاهد حضور بسیاری ازشهروندان در مکان های عمومی هستیم.

باتوجه به شیوع آنفولانزا درفصل پاییز در صورت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی ممکن است در فصل پاییز با موج دوم و سوم این بیماری مواجه شویم.

فشار خون بالا زمینه مساعدی برای ابتلا به کرونا و پیشروی این بیماری است و درخصوص باور غلط شکل گرفته در رابطه با شربت سرفه دکسترومتورفان باید گفت این شربت تاثیری در بهبود این بیماری ندارد و این سیر بیماری است که باعث بدتر شدن شرایط جسمی بیمار می‌شود.

لزومی بر استفاده از دستکش نیست، به دلیل توانایی عبور ویروس از دستکش، استفاده از آن موجب ایجاد یک احساس کاذب می‌شود و از شست وشوی مکرر دست‌ها می‌کاهد و احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش‌می‌دهد.

بیماری کرونا توسط حشرات خون‌خوار توانایی انتقال ندارد. مگر در شرایط بسیار نادر و حضور مگس و استفاده از سرویس‌های بهداشتی نامناسب که احتمال این نوع انتقال بسیار پایین است.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران در نهایت در خصوص انتقال بیماری توسط هوای جا به جا شده توسط کولر های گازی و آبی گفت : توصیه بر شست و شوی فیلتر کولر است. این اقدامات می‌تواند درصد ابتلا به کرونا ازطریق هوای جا به جا شده توسط کولر های گازی و آبی را کاهش دهند.

بیشتر بدانید : آخرین اخبار کرونا ویروس COVID-19

بیشتر بدانید : قلب سالم چطور در مقابله با بیماری کووید 19 (کرونا) کمک می کند؟

بیشتر بدانید : چرا کرونا باعث کاهش حس بویایی می شود؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: رادیو تهران