تتت

همانطور که می دانید ویروس کرونا به راحتی منتقل می شود بنابراین در زمان برقراری ارتباط با مبتلایان به کرونا رعایت برخی نکات ضروریست که در اینجا به چند نکته در مورد شستن ظرف ها اشاره می شود

نکاتی مهم در مورد شستن ظروف مبتلایان به کرونا

وسایل شخصی و سایر وسایل مورد استفاده بیماران مانند ظروف، بالش، تشک، فرش و کوسن، تا زمانی که دوره درمان و آزمایش برای تشخیص وجود ویروس کرونا ادامه دارد (پایان عفونت) نباید توسط افراد دیگر استفاده شود.

بیشتر بدانید : کرونا و علائم آن از فرق سر تا نوک پا

بیشتر بدانید : ویروس کرونا چند روز روی موی سر فعال می ماند؟

هنگام تماس با ظروف استفاده شده بیمار، دستکش پوشیده شود. بهتر است تا حد امکان از ظروف یک بار مصرف استفاده و پس از استفاده دور انداخته شود.

برای شستن ظروف معمولی بیماران، از مایع ظرف شویی معمولی و آب داغ استفاده شود. پس از پایان شست‌وشوی ظروف در صورت استفاده نکردن  از دستکش، دست‌ها بلافاصله با آب و صابون شسته شود.

در صورتی که از دستکش آشپزخانه استفاده می‌شود، پس از پایان شست‌وشو، دستکش‌ها در آورده و با آب داغ و صابون شسته و خشک شود. سپس دست‌ها نیز مجدد  با آب و صابون شسته شود.

دستکش‌های یک بار مصرف مورد استفاده برای حمل ظروف آلوده، در کیسه‌های زباله یا پلاستیک‌های دو لایه دور انداخته شود.

در صورت امکان، ظروف در ماشین ظرف شویی با دمای آب ۶۰ درجه سانتی‌گراد و ماده شوینده شسته و خشک شود.

در صورتی که برای خشک کردن ظروف از دستمال مخصوص استفاده می‌شود، دستمال پس از استفاده، با مایع شوینده شسته و به طور کامل خشک شود.

برای شستن ظروف استفاده شده توسط فرد آلوده به ویروس کرونا (در صورت استفاده  نکردن از ظروف یک بار مصرف) لازم است از آب داغ و مایع ظرف شویی استفاده شود. 

بیشتر بدانید : آیا با سرد شدن هوا کرونا دوباره برمی گردد؟

بیشتر بدانید : آیا ویروس کرونا از طریق گیاهان هم منتقل می شود؟

بیشتر بدانید : ویروس کرونا با پشه و سایر حشرات منتقل می شود؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X