آیا واقعا جفت از جنین در برابر کرونا ویروس محافظت می کند؟
 یکی از استرسی که در دوران کرونا خانوم های باردار دارند مبتلا شدن جنین به کرونا می باشد اما بهتر است بدانیم تا حدودی جفت از جنین محافظت می کند

 جفت جنین را در برابر ویروس کرونا محافظت می کند

طبق مطالعه ای که توسط محققان موسسه های ملی سلامت آمریکا انجام شد، نشان داد که بافت جفت همچنین فاقد پیام رسان RNA مورد نیاز برای ساخت آنزیمی است که ویروس کرونا از آن برای حمله به یک سلول استفاده می کند.

اما یافته های این مطالعه نشان می دهد که جفت دارای مولکول هایی است که تحقیق قبلی نشان داده ممکن است مسیرهای بالقوه ای برای عفونت ویروس کرونا باشند. این مولکول‌ها شامل گیرنده CD۱۴۷ و آنزیم های کاتپسین L و Furin هستند.

محققان همچنین متوجه شدند که بافت جفت و غشای جفت دارای نوعی سلول ایمنی -ماکروفاژ- با یک گیرنده مهم سطح سلول هستند. اما محققان در یک بیانیه خبری اعلام کردند، شواهد اندکی وجود دارد که ویروس جدید کرونا بتواند در یک بارداری طبیعی به جفت، غشا و جنین سرایت کند.

براساس این مطالعه جفت حاوی گیرنده های بسیاری است که برای ایجاد عفونت توسط ویروس «زیکا» (Zika ) و «سیتومگالوویروس» (cytomegalovirus) مورد استفاده قرار می گیرند. هر دو این ویروس ها هنگام انتقال از یک زن باردار به جنین، خطرات جدی برای سلامتی دارند.

یافته های این مطالعه در مجله eLife منتشر شده است.

بیشتر بدانید : زنان باردار با ویروس کرونا چه کنند؟

بیشتر بدانید : کرونا در کودکان چه علائمی دارد و پاسخ به چند سوال مهم دیگر!

بیشتر بدانید : در دوران بحران کرونا چطور با کودکانمان رفتار کنیم؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:irna.ir