گوش درد نشانه کرونا هست یا نیست؟
برخی افراد هر نشانه ای که در خود مشاهده می کنند تصور می کنند دچار کرونا شده اند، اما برخی علائم هیچ ربطی به کرونا ندارند، از جمله گوش درد

گوش درد نمی تواند نشانه کرونا باشد!

پدرام برقعی، متخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سرو گردن و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به ارائه توضیحاتی در مورد عوارض کووید ۱۹ بر سلامت گوش افراد مبتلا پرداخت و گفت: آنچه مسلم است، در فا جدید بیماری کرونا، برخی از بیماران با عارضه‌های گوش درد و کاهش شنوایی مواجه می‌شوند.

بیشتر بدانید : مهم ترین و مطمئن ترین نشانه کرونا چیست؟

بیشتر بدانید : انسداد روده یکی دیگر از علائم کرونا! 

عارضه گوش درد و عفونت گوش به تنهایی نمی‌تواند علامت کرونا باشد، گوش درد و کاهش شنوایی، یکی از عوارض بیماری کرونا است که معمولاً در کنار سایر علائم بیماری، نمود پیدا می‌کند.

بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران کرونایی بستری دچار عارضه گوش درد و کاهش شنوایی می‌شوند،درمان جداگانه ای برای رفع این عارضه در زمان ابتلاء به کرونا وجود ندارد و هر آنچه که برای درمان کرونا انجام می‌شود، کافی است.

عارضه گوش درد و کاهش شنوایی بیماران کووید ۱۹ می‌تواند شامل همه سنین باشد، عوارض کرونا بر روی گوش، اغلب با بهبود بیمار از بین می‌رود و کمتر شاهد ماندگاری عارضه کرونا بر سلامت گوش بیماران هستیم.

برقعی همچنین به سرگیجه به عنوان یکی از علائم گوش درد اشاره کرد و افزود: برخی از انواع سرگیجه می‌تواند ناشی از گوش درد باشد.

بیشتر بدانید : عوارض ویروس کرونا حتی بعد از اینکه کاملا خوب می شوید!

بیشتر بدانید : ویروس کرونا با جارو برقی هم منتشر می شود؟

بیشتر بدانید : ویتامین های مهمی که با ویروس کرونا مقابله می کنند! 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com