درست نشستن بسیار حائز اهمیت می باشد چون میتواند به ستون فقرات آسیب جدی وارد کند مخصوصا برا یدانش آموزان که زمان زیادی را نشسته هستند

 درست نشستن دانش آموزان برای آسیب ندیدن ستون فقرات

شیوه نشستن دانش آموزان هنگام انجام تکالیف نکته مهمی است که هم خود وی و هم والدین باید توجه کافی به آن داشته باشند به‌‌ویژه در این زمان که کلاس درس مجازی دانش‌‌آموزان را مجبور می کند مدت زمان بیشتری در یک وضعیت قرار بگیرند ، رعایت نحوه صحیح نشستن وانجام تکالیف از اهمیت بیشتری برخوردار است .

نحوه نشستن روی صندلی نقش مهمی در بهتر نوشتن دانش آموزان ایفا می‌کند به‌طور مثال ثابت بودن تنه با کمک به کنترل دست و بازو می‌تواند موجب راحتی بیشتر هنگام نوشتن شود. با توجه به متفاوت بودن دانش آموزان ازلحاظ جثه قد و وضعیت بدنی، میز و صندلی ها باید متناسب با هر کودک در نظر گرفته شود.  ادامه مطلب را در این‌‌باره مطالعه کنید:

  •  صندلی باید ازعواملی که ممکن است دچار حواس پرتی یا سردرگمی شود تا حد امکان دورباشد. همچنین بهتر است رو به سمتی قرار بگیرد که نورمزاحم دانش‌‌آموز نباشد تا اختلالی در دقت دیداری و شنیداری وی ایجاد نکند.

  •  صندلی هر دانش‌‌آموز باید طوری باشد که پاهایش به‌صورت صاف روی زمین قرار بگیرد. این کار تغییر حالت در زمان نوشتن را تسهیل می کند.

  •  باسن، زانو و مچ پا هنگام نشستن باید در زاویه 90 درجه قرار بگیرند.

  •  پشتی صندلی باید طوری باشد که به کمی پایین‌‌تر از استخوان شانه دانش‌‌آموز برسد.

  •  عمق صندلی باید به حدی باشد که دانش‌‌آموز بتواند کاملا روی آن‌‌جا بگیرد و هنوزهم فضا داشته باشد.

  •  صندلی نباید زاویه دار باشد طوری که باعث کج شدن و آسیب به ستون فقرات دانش‌‌آموز شود.

  •  سطح میز باید 5 سانتی‌‌متر بالاتر از آرنج خم شده دانش آموز(زمانی‌که نشسته است) باشد.

  •  استفاده از مدادهایی با اندازه متناسب با دست دانش آموز اهمیت فراوانی دارد. روند آموزش در دست گرفتن مداد را با دادن مداد کوتاه‌تر به  او شروع کنید، زیرا در دست گرفتن آن‌ آسان‌تر است و به او کمک می‌کند تسلط بهتری بر مداد داشته باشد.

  •  از دانش آموز بخواهید با استفاده از انگشت شست، انگشت اشاره و انگشت وسط و با اعمال فشار برابر از جانب تمام انگشتانش مداد را در دست بگیرد.

بیشتر بدانید : برنامه ریزی غذایی برای دانش آموزان

بیشتر بدانید : آموزش مسائل جنسی به کودکان تا پایان دبستان /دقیقا باید به او چه بگویید؟

بیشتر بدانید : علت اختلال خواب در نوجوانان+درمان آن

بیشتر بدانید : استاندارد نبودن نیمکتهای مدارس و ستون فقرات دانش آموزان

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com

 
 

 
X