آیا واقعا باردار هستید یا خیر؟
 اختلالات در پریود شدن همیشه به معنای باردار شدن نیست و می تواند دلایل مختلف دیگری مانند داروها،استرس و... داشته باشد

 علامت باردار شدن

قطعا برای هر خانمی در طول زندگی‌ پیش‌آمده است که زمان عادت ماهیانه اش عقب بیفتد و اگر انتظار بچه‌دار شدن را نداشته باشد حتما شوکه خواهد ‌شد. اگر این فرد شما باشید در  اولین قدم کاری که می‌کنید، استفاده از  تست بارداری است.

اما اگر جواب تست منفی بود ولی شما همچنان علایم داشته باشید، چه خواهید کرد؟ در ادامه به بررسی چنین  موقعیتی می‌پردازیم.

  دانستن تغییرات قاعدگی

قبل از هرچیزی باید با تغییراتی که در چرخه قاعدگی برای شما پیش می‌آید آشنا شوید. یک هفته قبل از شروع  قاعدگی ، سطح  پروژسترون شروع به افزایش می‌‌کند  و سطح استروژن کاهش می‌یابد . 

همچنین شما دچار حساسیت پستان، تغییرات خلق و خو، خستگی، نفخ، اضطراب و ولع شدید خواهید شد.

کی تست بارداری بگیرم 

تست‌های بارداری خانگی یا بیبی چک اغلب تست ادرار هستند و برای بیشتر زنان، بهترین زمان برای انجام تست‌‌های بارداری چند روز پس از موعد همیشگی هر ماه برای شروع پریود است.

این تست‌ها مقدارH CG  در ادرار را اندازه‌گیری می‌کنند . اگر این نوع تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است هنوز مقدار هورمون H CG   در ادرار به اندازه‌ای بالا نرفته باشد که برای مثبت شدن تست کافی باشد پس جواب تست را منفی نشان می‌دهد.

 اضطراب و استرس 

استرس می‌تواند بر بدن ما تاثیرات متفاوتی بگذارد حتی ممکن است تخمک‌گذاری شما را دچار مشکل کند  و تخمک گذاری صورت نگیرد و قاعدگی نداشته باشید و شما فکر کنید حامله هستید.

 برخی داروها 

مصرف یک سری داروها مثل استروئیدها که برای کاهش التهابات استفاده می‌شود ممکن است چرخه قاعدگی شما را به هم بریزد وشما تصور کنید باردار هستید پس اگر از این دسته از داروها استفاده می‌کنید منتظر تاخیر در چرخه قاعدگی خود باشید .

 یائسگی 

میانگین سن یائسه شدن 52 سال است. اما برخی زنان در اوایل دهه 40 هم  ممکن است دچار نوسانات هورمونی شوند و زودتر از موعد یائسگی را تجربه کنند . در این حالت نیز ممکن است فکر کنید حامله هستید.

اگر در این سن در چرخه قاعدگی خود دچار تاخیر شده‌اید حتما با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بدانید : 8 علامت زودرس بارداری

بیشتر بدانید : عقب انداختن پریود با استفاده از قرص ضد بارداری

بیشتر بدانید : 9 دلیل برای طولانی بودن مدت قاعدگی

بیشتر بدانید : در ماه دوم بارداری حواستان به این موارد باشد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com