آواز خواندن در حمام به سلامت جسمانی و روانی شما کمک می کند و فوایدی مانند کاهش استرس،تقویت عضلات گردن و... دارد

 در حمام آواز بخوانید!

آواز خواندن زیر دوش و در حمام یکی از عادت‌های معمول در افراد است. شما در طی آن مجبور می شوید شش‌های خود را از هوا پر و خالی کنید، ضربان قلب‌تان افزایش  می یابد و خون سریع‌تر در بدن به جریان می‌افتد که همه این عوامل فواید بسیاری برای سلامت جسمانی و روانی دارد. البته باید دقت کنید که آواز خواندن شما مزاحم دیگران و به ویژه همسایه‌ها و در ضمن باعث باز گذاشتن زیادی شیر آب نشود.  در ادامه چند دلیل برای شما می‌آوریم که نشان می‌دهد چگونه آواز خواندن در حمام به سلامت جسم و روح ما کمک می‌کند.

 عضلات گردن را تقویت می کند

زمانی که در حمام آواز می خوانید اکسیژن بیشتری وارد بدنتان می شود اکسیژنی که با ورود به بدن شما علاوه بر تنفس بهتر در حمام باعث تقویت عضلات گردن، گلو، دهان و صورت می شود.

باعث تنفس بهتر می شود

آواز خواندن، عضلات اطراف شکم و قفسه سینه را درگیر و بدن با قرار گرفتن در این شرایط توانایی خود  را در مدیریت جریان هوا تقویت می کند. 

 خروپف را کاهش می دهد

یکی از جالب ترین فواید آواز خواندن در حمام کاهش خروپف  است. متخصصان معتقدندآواز خواندن  در حمام حنجره را تحریک  می کند و به این وسیله خروپف را به حداقل می‌رساند.

 مفید برای عملکرد مغز

آواز خواندن در حمام روی  عملکرد مغز اثر مثبت دارد چرا که این عادت یکی از روش‌های تقویت مهارت حرکت و هماهنگی اعضای بدن محسوب می‌شود.

 استرس را کاهش می دهد

یکی از مزایای مهم خواندن آواز در حمام تسکین درد و آرامش روحی است، تجویز متخصصان روان شناس برای کاهش استرس و دوری از غم و اندوه گاهی به آواز خواندن می‌رسد.  

بیشتر بدانید : در طب سنتی، حمام فقط برای نظافت نیست!

بیشتر بدانید : هنگام حمام کردن مرتکب این 6 اشتباه نشوید!

بیشتر بدانید : آواز خواندن و تاثیرات فوق العاده آن بر سلامت

بیشتر بدانید : نکات مهمی که لازم است بعد از حمام رعایت کنید

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :borna.news

 
 
 

 
X