برای درمان کرونا هرروز باید 2 لیتر آب بخورید
 یک پزشک روسی اعلام کرده است که نوشیدن روزانه 2 لیتر آب می تواند در درمان کرونا تاثیر به سزایی بگذارد

 با خوردن روزانه 2 لیتر آب کرونا را شکست دهید

ویروس کرونا در بسیاری از موارد، باعث ایجاد لخته به علت کند شدن جریان خون در بدن می شود. همچنین بر اساس گزارش پایگاه «میدیک فروم»، بیماری ویروسی کووید ۱۹ بر شدت پمپاژ خون در رگ ها با کند کردن آن تاثیر می گذارد؛ مساله ای که زمینه را برای لخته شدن خون فراهم می کند.

ماریا گلیزر پزشک متخصص ارشد بیماری های قلب در وزارت بهداشت روسیه که سرمتخصص این وزارت در منطقه مسکو است، می گوید: به شکل عام، فرآیند خون رسانی بر اثر حمله ویروس کرونا مختل می شود و آنچه به شکل قابل ملاحظه ای احتمالا می تواند مانع بروز لخته خون و سکته ناشی از آن شود، نوشیدن آب است.

گلیزر توصیه کرد که مردم روزی یک و نیم تا دو لیتر آب بخورند.ضرورتا نوشیدن حجم زیادی از مایعات توصیه نمی شود زیرا (نوشیدنی های مختلف) می تواند باعث سنگین شدن کلیه ها و فشار بر آن شود اما برای آنهایی که از مسائل مزمن (بیماری‌هایی که زیاد طول می‌کشند یا ذاتاً بلندمدت هستند) رنج می برند، التزام به این قاعده مهم است.

 این یک قاعده کلی در مقابله با لخته سازی خون در اثر هجوم ویروس است اما لزوما به معنای مشاوره گرفتن از پزشکان نیست و در موارد خاص، بیماران باید با نظر متخصص خود، این اقدام درمانی را دنبال کنند.

بیشتر بدانید : انتقال کرونا از راه هایی که فکرش را نمی کنید، از موی سر تا کولر

بیشتر بدانید : مناسب ترین تغذیه برای دوران کرونا

بیشتر بدانید : کرونا انگلیسی و علائم جدید آن

بیشتر بدانید : چای سبز برای کرونا خوب است یا بد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:irna.ir