هرچند وفت یک‌بار وزن کشی انجام دهیم؟
 شما باید در یک مدت زمانی استاندارد وزن کشی را انجام دهید نه خیلی طولانی که با اضافه وزن10 کیلویی مواجه شوید نه هرروز که از کم نشدن وزن خود نا امید شوید

 هر چند وقت یکبار وزن خود را بکشیم؟

وزن کشی درست برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند باید هر دو هفته یک بار با رعایت رژیم غذایی مناسب صورت بگیرد.

از زمانی که رعایت استاندارد یک رژیم غذایی مناسب شروع می‌شود تا وقتی که وزن واقعی چربی کم شده باشد حدود دو هفته‌ای طول می‌کشد بنابراین وزن کشی باید در این فاصله زمانی انجام شود.

 آب و تغییرات صورت گرفته در متابولیسم از مواردی است که در زمان کاهش وزن از دست می‌رود و به دلایل گوناگونی وزن افراد به صورت روزانه کم نمی‌شود بنابراین نباید افراد هر روز اقدام به وزن کشی کنند.

وزن افراد روزانه به مصرف غذای شب گذشته، متابولیسم بدن، ادرار یا مدفوع بستگی دارد، غذای شور یا افزایش نمک غذا در افزایش وزن افراد تاثیرگذار است بنابراین افراد باید دو هفته بعد از شروع رژیم غذایی به صورت ناشتا در اوایل صبح یا در یک زمان معینی از روز وزن خود را بکشند.

 وزن کشی با ترازو‌های متفاوت باعث می‌شود تا وزن افراد به اشکال مختلف نمایش داده شود، حتی در زمان‌های مختلف هم وزن تمامی افراد رقم یکسانی را نشان نمی‌دهد.

 برای مثال اگر وزن افراد بعد دو هفته از ۷۰ کیلوگرم به ۶۸ کیلو گرم برسد دو هفته دیگر زمان لازم است تا این وزن به ثبات برسد. ثبات کاهش وزن از بافت چربی همان وزن دو هفته اولیه با رعایت یک رژیم غذایی مناسب است.

در افرادی که قصد ثابت ماندن وزن متناسب خود را دارند باید حداقل ماهی یک بار به وزن کشی اقدام کنند تا از افزایش یا کاهش وزن خود اطلاع پیدا کنند.

 اگر افراد به هیچ عنوان وزن کشی انجام ندهند ممکن است ناگهانی با اضافه وزن ۵ تا ۱۰ کیلویی مواجه شوند که در اینصورت کاهش وزن حتما با مشکلاتی واجه خواهد شد.

 بیشتر بدانید : کاهش وزن مجاز در ماه چند کیلو است؟

بیشتر بدانید : انواع چاقی و عوارض چاقی

 بیشتر بدانید : برای کاهش وزن 5 کیلویی چقدر باید پیاده روی کنیم

بیشتر بدانید : چاقی و علت های عجیب آن که تاکنون نمی دانستید

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :yjc.ir