راهکارهای بسیار ساده برای درمان گلودرد
 گلودرد می تواند به دلایل مختلفی بروز کند که با راهکارهای بسیار ساده ای می توان آن را درمان کرد

 روش‌های ساده برای درمان گلودرد

گلو درد می‌تواند ناشی از بیماری‌های دیگر مانند آنفلوآنزا، سرماخوردگی و یا بروز عفونت در بخش پایانی حلق و حتی تارهای صوتی باشد. گرچه بسیاری از افراد نسبت به گلودرد بی توجه هستند، اما در برخی موارد این بیماری آنچنان آزار دهنده است که باعث ایجاد رنج و مشکل در فرد می‌شود.

با این حال، فارغ از اینکه دلیل بروز گلو درد چیست، متخصصان توصیه‌هایی را به افراد در طول بیماری مطرح می‌کنند:

1- آب نمک غرغره کنید

ساده‌ترین و در عین حال یکی از موثرترین راهکارها برای درمان گلودرد غرغره کردن آب ولرم حاوی مقداری نمک است. این کار باعث شسته شدن عفونت‌های موجود در ناحیه گلو می‌شود. در صورت برطرف شدن عفونت، ورم ناشی از آن در ناحیه گلو التیام می‌یابد.

2- آب گرم بنوشید

نوشیدنی‌های گرم مانند چای، انواع دمنوش ها، و نیز چای لیمو عسل از گزینه‌های مناسب برای تسکین گلو درد است. اگر گلو به دلیل التهابات دچار گرفتگی شده باشد، مصرف نوشیدنی‌های گرم به التیام آن کمک می‌کند.

3- غذاهای نرم بخورید

به طور کلی زمانی که بیمار هستید بهتر است از غذاهای سبک استفاده کنید. اما در مورد گلودرد استفاده از غذاهای نرم مانند سوپ و فرنی توصیه می‌شود، زیرا عبور غذاهای سخت از گلو می‌تواند با عمل بلع دردناک همراه باشد. آبمیوه‌های طبیعی نیز از جمله گزینه‌های مناسب برای گنجاندن در رژیم غذایی افراد بیمار است.

4- از عادات مخرب اجتناب کنید

افرادی که از گلودرد رنج می‌برند باید از هر گونه استعمال دخانیات، مصرف غذاهای چرب و شور، نوشیدنی‌های حاوی کافئین، و غذاهای فرآوری شده اجتناب کنند. همچنین در طول بیماری، به طور موقت ورزش کردن را کنار بگذارید. ورزش کردن باعث افزایش درگیری عضلات و بافت‌های بدن شده و فرآیند التیام بیماری را کند می‌کند.

5- از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنید

تا زمانی که از بیماری بهبودی کامل نیافته اید، از حضور در اماکن عمومی و محافل دوستانه به شدت اجتناب کنید. گلودرد ممکن است به دلیل طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها ایجاد شده باشد که در همه این موارد شما ناقل بیماری محسوب می‌شود و به راحتی می‌توانید سایرین را آلوده کنید.

بیشتر بدانید : اگر گلودرد رهایتان نمی کند, بخوانید

بیشتر بدانید : درباره گلودرد های خطرناک بیشتر بدانیم

بیشتر بدانید : گلودرد ناشی از کرونا چه تفاوتی با سایر گلودردها دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:yjc.ir