حنا می تواند قدرت دفاعی پوست را بالا ببرد و به بهبود بیماری‌های قارچی پوست کمک کند

 کمک به بهبود بیماری های پوستی با حنا

برگ‌های گیاه حنا برای معالجه جذام کاربرد دارد، این گیاه برای معالجه یرقان مفید و در بهبود بیماری‌های قارچی پوست نیز مؤثر است.

 حنا را با نام‌هایی چون قون، رقان، الهنا و فاغیه می‌شناسند، برگ‌های گیاه برای معالجه جذام کاربرد دارد. گل‌های این گیاه، شوره سر و همچنین چربی زیاد مو را از بین می‌برد، میوه و پوست ریشه آن ملین است و جوشانده ریشه آن برای معالجه ترشحات سوزاکی مهبل مفید است و همچنین له شده برگ‌های تازه آن برای ناراحتی‌های پوستی مفید است؛ سوزش پا در اثر بیماری بری‌بری را درمان می‌کند، همچنین حنا کردن کف پا باعث لطیف شدن پوست و رفع بوی بد پا می‌شود و نیروی جنسی را تقویت می‌کند.

 حنا برای درمان جوش و کورک صورت مفید است، برای ترمیم زخم‌های روماتیسمی اثربخش و دمنوش برگ حنا به صورت غرغره برای درمان پیله دندان مفید است، مصرف دمنوش آن برای رفع خشونت صدا نافع است؛ پودر ریشه حنا برای معالجه جوش و کورک سر بچه‌ها اثربخش و خمیر حنا برای عفونت چرکی دور انگشت دست و بیماری‌های ناخن بسیار مفید است. همچنین روغن و مرهم حنا برای نرم کردن و درمان زخم و ضرب‌خوردگی مفید است. میوه درخت حنا برای رفع خارش پوست نافع است و از بیدزدگی لباس جلوگیری می‌کند.

ضماد مخلوط برگ گردو با حنا برای سردرد و درد بیضه ها کاربرد دارد، مخلوط حنا با سرکه به صورت مرهم روی پیشانی برای درمان سردرد مفید است و حنا مخلوط با روغن زیتون و آب گشنیز برای رشد موی سر اثرات مفیدی دارد.

دم‌کرده این گیاه به صورت دهان‌شویه، زخم دهان را درمان می‌کند؛ مصرف دمنوش حنا به مدت 10روز برای رفع عفونت مجاری ادراری بسیار مفید است؛ همچنین برای سنگ کلیه، مثانه و سختی دفع ادرار مفید است. حنا باعث می‌شود که قدرت دفاعی پوست در مقابل بیماری‌ها افزایش یابد، ضماد مخلوط حنا با برگ هلو برای درمان اگزما مفید می باشد و التهاب های پوستی را که منجر به درد می شود کاهش می دهد. میزان مصرف خوراکی حنا 2 گرم و یک بار در روز است.

بیشتر بدانید : روش های استفاده از سدر برای زیبایی پوست و مو در طب سنتی

بیشتر بدانید : گیاهی فوق العاده که مانع از ریزش مو می شود!!

بیشتر بدانید : رایج ترین بیماری های پوستی در باشگاه ها

بیشتر بدانید : خواص باور نکردنی حنا، از کاهش فشار خون تا درمان آفتاب سوختگی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:sinapress.ir

 
 
 

 
X