اولین نشانه آلزایمر فراموشی لحظه ای می باشد
 آلزایمر بیماری بسیار شایعی می باشد که معمولا افراد بالای 65 سال را درگیر می کند و فراموشی لحظه ای اولین نشانه آن است

 فراموشی لحظه از اولین نشانه های الزایمر می باشد

بیماری آلزایمر معمولا بعد از ۶۵ سالگی شروع می‌شود، هر چقدر سن بالاتر می‌رود میزان شیوع آن بیشتر می‌شود. بیماری آلزایمر یکی از موارد بیماری زوال عقل است.

 زوال، تحلیل تدریجی قوای عقل است، بیماری آلزایمر سبب از بین رفتن موقعیت اجتماعی و کارایی شخص می‌شود لذا عوامل مختلفی از جمله مسمومیت با سرب، کمبود برخی از مواد مانند ویتامین B ۱۲، پرکاری یا کم کاری تیروئید، دیابت و برخی از عفونت‌ها می‌تواند سبب زوال عقل شود. باید پیامد‌های منفی بیماری آلزایمر را درک کنیم؛ زیرا این بیماری افراد را از شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و خانوادگی باز می‌دارد.

فراموشی در حافظه نزدیک، معمولاً اولین علامت آلزایمر است که در ابتدا می‌تواند جزئی و نامشخص باشد.

 هیچ‌وقت برای پیشگیری از آلزایمر دیر نیست،برای پیشگیری از آلزایمر مردم باید در هر سنی که هستند برنامه‌هایی داشته باشند که با آن‌ها بتوانند مغز خود را فعال نگه دارند همچنین لازم است که سبک زندگی خود را به سمت استفاده از سبزیجات و روغن‌های غیراشباع، گوشت سفید و حذف شیرینی تغییر دهند.

در شروع آلزایمر معمولاً حافظه بلندمدت به همان قوت اولیه‌اش باقی می‌ماند، اما این حافظه کوتاه‌مدت فرد است که دچار اختلال می‌شود. آلزایمر بیماری است که سلول‌های مغز را به سرعت تخریب می‌کند و قابل برگشت نیست.

سن از شایعترین عوامل ابتلا به این بیماری است، به طوری که از هر ۱۰ نفر افراد بالای ۶۵ سال یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود؛ استرس و سبک زندگی در ابتلا به آلزایمر بسیار نقش دارد، افرادی که دچار این بیماری می‌شوند، مشکلات بسیاری در لباس پوشیدن دارند و اختلال در خواب و رفتار پیدا می‌کنند و عفونت‌های مکرر دارند.

ورزش، عدم استعمال دخانیات، عدم مصرف مشروبات الکلی، رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌های تحریک کننده ذهنی خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می‌دهد.

 بیشتر بدانید : آلزایمر و غذاهای خطرناک که باعث آلزایمر می شوند

بیشتر بدانید : بیماری آلزایمر به این دلایل عجیب به سراغ تان خواهد آمد

 بیشتر بدانید : آیا آلزایمر ارثی است؟

بیشتر بدانید : مراحل پیشرفت بیماری آلزایمر را بشناسید

بیشتر بدانید : آیا می دانستید آلزایمر یک بیماری خود ایمنی است

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :yjc.news