راهکارهایی برای خلاص شدن از لکه‌های زرد روی ناخن
لکه های زرد روی ناخن بیشتر به دلیل لاک زدن زیاد به وجود می‌آید که نگران کننده نیست و از بین می رود

چگونه می توان لکه های زرد روی ناخن را از بین ببریم؟

لکه‌های زرد روی ناخن می‌تواند ناشی از استفاده زیاد از لاک ناخن یا حتی پاک‌کننده ناخن و  استون باشد. رنگ زرد روی ناخن بسیار رایج است و  اگر ناخن های خود را لاک نزنید ، این  لکه‌ها  معمولاً خود به خود از بین می‌رود. با این حال، روش‌هایی برای سفید کردن سریع ناخن‌ها وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  از آب لیمو استفاده کنید

آب لیمو به روشن شدن هرگونه تغییر رنگ زرد روی ناخن کمک می‌کند، اما توجه داشته باشید که اگر بریدگی های کوچکی در اطراف ناخن خود دارید، آب لیمو می‌تواند باعث سوزش شود.

 روش استفاده

برای استفاده از آب لیمو برای سفید کردن ناخن‌ها، یک پنبه را در آب لیمو خیس کنید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی ناخن بماند. سپس ناخن را با یک مسواک قدیمی بشویید تا لکه از بین برود.

 سرکه سفید هم موثر است

سرکه سفید می تواند به از بین بردن لکه های روی ناخن کمک کند، اما  فقط از نوع سفید سرکه برای این کار استفاده کنید.

 روش استفاده

دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید ناخن های تان به مدت 10 دقیقه خیس بخورند. ممکن است بخواهید از یک برس ناخن برای شستن ملایم ناخن و کمک به رفع تغییر رنگ آن استفاده کنید.

 خمیر جوش شیرین درست کنید

با مخلوط کردن جوش شیرین با آب گرم در یک کاسه پلاستیکی کوچک، خمیر جوش شیرین درست کنید. خمیر را به ناخن های خود بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه قبل از شستن دست ها با آب و صابون روی آن  بماند. همچنین می توانید مقداری آب لیمو و سرکه سفید هم به آن اضافه کنید تا این درمان خانگی موثرتر شود! اگر تغییر رنگ به لبه های ناخن کشیده شد، از یک سواب پنبه ای برای از بین بردن لکه استفاده کنید.

بیشتر بدانید : چرا ناخن هایم دائم می شکند؟

بیشتر بدانید : عوامل موثر بر رشد ناخن‌ها

بیشتر بدانید : علت سفت شدن ناخن در سن بالا! پاسخ به سوالاتی درباره پوست و مو

بیشتر بدانید : 8 واقعیت که ناخن ها در مورد سلامت شما بیان می کنند

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:khorasannews.com