بیماری هایی که احساس سرما را در شما تشدید می کنند!
ابتلا به برخی بیماری ها مانند کم خونی، دیابت و... می تواند احساس سرما را در شما تشدید کند

احساس سرما به دلیل یکی از این بیماری ها است

در ادامه مطلب به برخی بیماری‌ها و مشکلات جسمی اشاره کرده‌ایم که احساس سرمای بیش از حد در فصل زمستان می‌تواند ناشی از آنها باشد.

1- دیابت

بیماری دیابت نه تنها بر کلیه‌ها اثر می‌گذارد بلکه گردش خون در بدن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین، افراد مبتلا به دیابت در فصل زمستان بیشتر احساس سرما دارند. همچنین این بیماران بیشتر مستعد سرفه کردن و تنگی نفس هستند.

بیشتر بدانید : دیابتی ها چطور می توانند قند خون صبحگاهی خود را کنترل کنند؟

2- کم خونی

به دلیل کمبود خون و آهن در بدن، میزان گلبول‌های قرمز کاهش می‌یابد. از این رو بدن را مستعد احساس سرما می‌کند. زنان بیشتر از مردان مستعد ابتلا به کم خونی هستند.

3- پایین بودن متابولیسم بدن

به دلیل مصرف مواد غذایی ناسالم و افزایش سن، سرعت متابولیسم بدن کند می‌شود. از این رو، توانایی بدن در تولید گرما کاهش پیدا کرده و باعث می‌شود بدن در زمستان بیشتر احساس سرما داشته باشد.

4- کمبود ویتامین B۱۲

احساس سرما، خستگی، تنگی نفس و کاهش اشتها از جمله علائم کمبود ویتامین B۱۲ است. مصرف شیر، تخم مرغ و پنیر برای حفظ سطح ویتامین B۱۲ در بدن توصیه می‌شود.

5- ضعف اعصاب

افرادی که دچار ضعف اعصاب هستند، در زمستان بیشتر احساس سرما دارند. همچنین این افراد بیشتر از خستگی، سرگیجه و سوزش چشم رنج می‌برند که توصیه می‌شود برای حفظ سلامت بدن میزان کافی ویتامین‌ها و منیزیم مصرف کنند.

بیشتر بدانید : تغذیه ای مناسب افرادی که دائم احساس سرما می کنند

بیشتر بدانید : چرا همیشه سر انگشتانم سرد هستند؟

بیشتر بدانید :  درمان سردی دست و پا با این روش های طبیعی

بیشتر بدانید : چه دلیلی وجود دارد که خانم ها بیشتر از آقایان احساس سرما می کنند؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir