اگر می خواهید خلاق شوید بخوابید
به گفته دانشمندان افراد قبل از خواب کامل بیشترین میزان خلاقیت را دارد   خوابیدن شما را خلاق می کند نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، مرحله قبل از خواب کامل برای مغز مرحله‌ای بسیار خلاقانه است.     نتایج آزمایش نهایی دانشمندان نشان داد که خواب برای عملکرد خلاقانه ما حیاتی است. می‌توانید این موضوع را امتحان کنید، وسیله‌ای را در دست...

به گفته دانشمندان افراد قبل از خواب کامل بیشترین میزان خلاقیت را دارد

 

خوابیدن شما را خلاق می کند

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، مرحله قبل از خواب کامل برای مغز مرحله‌ای بسیار خلاقانه است.     

نتایج آزمایش نهایی دانشمندان نشان داد که خواب برای عملکرد خلاقانه ما حیاتی است. می‌توانید این موضوع را امتحان کنید، وسیله‌ای را در دست داشته باشید و بخوابید، زمانی که این وسیله به زمین برخورد و شما را بیدار کرد، جریان افکاری خود را یادداشت کنید.

دانشمندان در حال بررسی یک نقطه شیرین خلاقیت (جایی که ترکیبی از عوامل منجر به حداکثر پاسخ برای یک مقدار مشخص تلاش می‌شود) به هیپناگوژیک (توهم قبل از خواب) هستند که به نام N۱ نیز شناخته می‌شود.

این در مرحله قبل از خواب عمیق است و می‌تواند راهی برای تحریک خلاقیت در زندگی روزمره ما باشد.

برخی از افراد بر این باورند که خواب اتلاف وقت و بهره‌وری است اما این نتایج می‌تواند نشان دهد که خواب برای عملکرد خلاقانه ما ضروری است.

 مطالعات دیگر در مورد دوره شروع خواب هیپناگوژیک نشان داده است که دقیقا این مرحله می‌تواند شبکه‌ها را درگیر خلاقیت و تولید ایده‌های بدیع را تقویت کند.

خلاقیت و نوآوری برای حل مشکل چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و توسعه پایدار ضروری است و ۲۱ آوریل هر سال به‌عنوان روز جهانی خلاقیت و نوآوری نامگذاری شده است.

شایان‌ذکر است، صنایع خلاق و فرهنگی ۲.۲۵ میلیارد دلار درآمد ایجاد و تقریبا از ۳۰ میلیون شغل در سراسر جهان حمایت می‌کنند.

بیشتر بدانید : تاثیر کم خوابی و بی خوابی و شب بیداری بر بدن از نگاه طب سنتی

بیشتر بدانید : اقداماتی ساده برای خوابی بهتر

بیشتر بدانید : خواب در بعضی از زمان‌ها باعث بروز سکته می‌شود!

بیشتر بدانید : روان‌شناسی جالبی درباره ی خواب دیدن

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir