چه نوع میوه ای به فرآیند کاهش وزن سرعت می بخشد
میوه های تازه کالری کمتری دارند و برای کاهش وزن بیشتر می توانند به شما کمک کنند

بخورید تا سریع تر وزن کم کنید

میوه خشک می‌تواند منجر به افزایش وزن شود زیرا خشک کردن میوه اندازه آن را کاهش می‌دهد اما کالری موجود در آن را کاهش نمی‌دهد. از آنجایی که حجم میوه کمتر شده است احتمالا مقدار بیشتری مصرف می‌کنید تا احساس سیری پیدا کنید و به مصرف کلی کالری شما افزوده می‌شود.

زمانی که غذای شما کالری کمتری داشته باشد و حجم آن بیشتر باشد به راحتی در مسیر کاهش وزن قرار می‌گیرید چون منجر به سیری بیشتر با غذای کمتر می‌شود. برخی از میوه‌های خشک تراکم کالری بیشتری نسبت به بقیه دارند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، خرما به احتمال زیاد باعث افزایش وزن می‌شود و ۶۶.۵ کالری در یک خرمای ۲۴ گرمی وجود دارد. یک مشت خرما می‌تواند تقریبا ۴۰۰ کالری به شما برساند.

آلو یکی دیگر از میوه‌های خشک غنی از مواد مغذی است که می‌تواند باعث افزایش وزن شود. یک آلو ۲۸ گرمی حاوی ۶۷ کالری است.

زردآلو خشک ۶۷ کالری در هر وعده ۲۸ گرمی دارد، در حالی که توت حاوی ۷۹ کالری در هر وعده ۲۸ گرمی است.

اگر هدف شما کاهش وزن است، بهترین گزینه استفاده از میوه‌های تازه است.

بر خلاف میوه‌های خشک بیشتر میوه‌های تازه کالری کمی دارند و در عین حال ارزش غذایی خوبی دارند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، استفاده از میوه‌های تازه در رژیم غذایی‌تان توصیه می‌شود به‌ویژه زمانی که جایگزین غذاهای پرکالری و ضعیف باشد.

بسیاری از میوه‌ها حاوی فیبر هستند که به شما کمک می‌کند برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید و از پرخوری جلوگیری می‌کند. البته برخی از میوه‌ها در کاهش وزن بهتر از دیگران هستند.

به‌عنوان مثال، گریپ‌فروت فقط ۳۹ کالری دارد و دارای مزایای اضافی ویتامین C است. سیب به دلیل داشتن فیبر بالا برای کاهش وزن نیز مفید است. یک سیب حاوی حدود ۱۱۶ کالری است و شما را بین وعده‌های غذایی سیر نگه می‌دارد و اگر عاشق میوه شور هستید بدانید در هر ۱۸ گرم میوه فقط ۱۷ کالری وجود دارد.

برای افزایش آنتی‌اکسیدان در کنار اهداف کاهش وزن، نیم فنجان زغال اخته (۴۲ کالری) یا یک فنجان توت فرنگی (۵۰ کالری) مصرف کنید.

توجه داشته باشید که میوه‌های پرکالری مانند موز و آووکادو را می‌توان در حد اعتدال مصرف کرد اما می‌توانید تا حد امکان میوه‌های کم کالری را در اولویت قرار دهید.

بیشتر بدانید : دلایل افت سرعت كاهش وزن در رژیم لاغری چیست؟

بیشتر بدانید : بدترین روش کاهش وزن چیست و چه نتیجه ای دارد؟

بیشتر بدانید :  راههای ساده برای کاهش وزن

بیشتر بدانید : کاهش وزن مجاز در ماه چند کیلو است؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :isna.ir