حس چشایی در مردان و زنان چه تفاوتی دارد
تحقیقیات ثابت کرده است به حس چشایی خانم ها چند برابر مردان می‌توان اعتماد کرد

حس چشایی در مردان و زنان متفاوت است؟

شاید هنگام مزه کردن غذا بین دو سلیقه متفاوت مانده باشید. باید به شما بگویم در این موارد باید به خانم‌ها اعتماد کنید زیرا  طبق تحقیقات تازه منتشر شده، تعداد پرزهای چشایی زنان از مردان بیشتر است و به همین دلیل مزه غذاها را بهتر تشخیص می‌دهند.

محققان دانمارکی پس از بررسی ۹ هزار دختر و پسر دانش‌آموز و دانشجو و بررسی عادات غذایی و قدرت چشایی آن‎ها متوجه شدند قدرت چشایی دختران بسیار قوی‌تر و پیشرفته‌تر از قدرت چشایی پسران است.محققان دانمارکی  به دانش‌آموزان کیت‌هایی شامل نمونه‌های غذایی دادند.

در آزمایش اول ۱۰ نمونه نوشیدنی شیرین و ترش به دانش‌آموزان و دانشجویان داده شد که آنان ‌باید با چشم بسته آن‌ها را بر اساس میزان شیرینی و ترشی طبقه‌بندی می‌کردند.در آزمایش دیگر جوانان باید زبان خود را با کاغذ رنگی آبی مزه‌دار می‌کردند تا محققان میزان مزه جذب شده توسط پرزهای چشایی آنان را اندازه بگیرند.نتایج تحقیقات نشان داد دختران بسیار بهتر از پسران موفق به شناسایی میزان شیرینی نوشیدنی‌ها شدند.

 به گفته میشل بوم فروست، محقق دانشگاه کپنهاگ این تفاوت به نحوه دریافت اطلاعات چشایی در زنان و مردان بازمی‌گردد. در واقع تعداد پرزهای چشایی در زنان و مردان به یک اندازه است اما پرزهای چشایی زنان و مردان به یک شکل و یک میزان پیام به مغز مخابره نمی‌کند و نوع برخورد هر دو جنس با مزه‌ها متفاوت است.

علاوه بر آن، زنان در دوران بارداری،مزه‌ها را با شدت بیشتری از حد معمول احساس می‌کنند.

بیشتر بدانید : داروی فشار خونی که حس چشایی را کم میکند

بیشتر بدانید : حس چشایی دختران بسیار قوی‌تر از پسران است

بیشتر بدانید : درمان کاهش چشایی با چند روش ساده

بیشتر بدانید : حس چشایی این افراد ضعیف تر است

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: khorasannews.com