۱۰ پیام هشدار دهنده از طرف بدن
بدن انسان مجموعه پیچیده و دقیق است و بروز هر گونه مشکل داخلی با علائم بیرونی همراه است که دقت کردن به آنها می تواند از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری کند، در این مطلب به چند علامت هشدار دهنده از طرف بدن اشاره می کنیم

۱۰ پیام از بدن وقتی به ما هشدار می‌دهد که مشکلی دارد

گاهی تغییراتی در بدن نشان دهنده وجود مشکلی است که باید سریع تر مورد درمان قرار بگیرد. در این مطلب به برخی از هشدارها از طرف بدن اشاره می کنیم که بهتر است مورد بررسی قرر بگیرند. 

بیشتر بدانید : هشدارهای سلامتی ! این علائم یعنی مراقب خود نیستید

بیشتر بدانید : علامت های هشدار دهنده ابتلا به آسیب های عصبی

۱. شما خال‌های پوستی زیادی دارید

شما در ریسک ابتلا به دیابت هستید. محققان به طورقطع به این نرسیده‌اند اما مطالعات متعددی نشان می‌دهد که بین تعداد بالای خال پوستی و ریسک ابتلا به دیابت نوع دوم رابطه وجود دارد.

۲. شما به جویدن یخ تمایل دارید

بدن شما به اهن بیشتری نیاز دارد. بدن برای انتقال اکسیژن به مغز و ماهیچه‌های شما به آهن نیاز دارد و افرادی که آهن کافی ندارند، اکسیژن کم تری در خون دارند.

۳. شما بوهایی حس می‌کنید که وجود ندارند

 شما در این شرایط باید نزد متخصص مغز و اعصاب بروید. این اتفاق می‌تواند نشانه‌ ساده‌ای از سینوس‌های ملتهب، تومور مغزی، صرع و یا بیماری پارکینسون باشد.

۴. هاله توسی اطراف مردمک چشم شما وجود دارد

کلسترول خونتان را بررسی کنید. هاله توسی یا سفید که دور گردی چشم می‌افتد، نشان از افزایش کلسترول خون شما دارد که باید در این صورت غذاهای چرب را از سبد غذایی خود حذف کنید.

۵. موهای شما کم‌پشت و نازک شده 

به آهن بیشتری نیاز دارید. همانطور که اشاره کردیم نقش اکسیژن‌رسانی آهن در مغز بسیار اهمیت دارد. کمبود خون می‌تواند باعث کم‌پشتی و نازک‌شدن موی شما بشود.

بیشتر بدانید : علت اصلی ریزش مو چیست و برای جلوگیری از ریزش مو چه کنیم؟

۶. چشمان شما همیشه پف دارد

ممکن است بیماری کلیوی یا قلبی داشته باشید.  مشکلات کلیوی و قلبی می تواند مانع از رهایی بدن از مایعات اضافی شود.

۷. شما بیش از بقیه سردتان می‌شود

ممکن است تیروئید کم‌کار داشته باشید. یکی از علائم شایع تیروئید کم‌کار، احساس سرماخوردگی غیرعادی است. سطح پایین هورمون تیروئید باعث می‌شود شما نسبت به اطرافیانتان بیشتر احساس سرماخوردگی کنید. اگر اخیراً‌ مدام احساس سرما می‌کنید ممکن است کم‌کاری تیروئید داشته باشید.

۸. در ناخن شما خط‌های سفید وجود دارد

ممکن است بیماری کلیوی داشته باشید. اگر ناخن‌های شما ناگهان سفید شدند و خط‌های سفیدی در آن‌ها به وجود آمدند، بهتر است سلامت کلیه خودتان را چک کنید. البته اگر شما همیشه این نقطه‌های سفید یا خطوط را داشته‌اید، پس در مورد شما اتفاقی طبیعی است و می‌توانید نگران نباشید.

۹. شما گرفتگی‌های عضلانی بی‌ علت دارید

ممکن است پتاسیم کافی مصرف نکنید. اگر سطح پتاسیم شما کم باشد، عضلات شما بدون ارتباط با ورزش، درد می‌گیرد. معمولاً خوردن موز برای بازگرداندن تعادل میزان پتاسیم کافی است.

بیشتر بدانید : با گرفتگی عضلات چه کنیم؟

۱۰. شما دستان سردی دارید

ممکن است ویتامین B۱۲ بیشتری لازم داشته باشید. ویتامین B۱۲ برای تشکیل گلبول قرمز اهمیت دارد. کمبود این ویتامین می‌تواند منجر به کاهش تولید گلبول‌های قرمز و کم‌خونی متعاقب آن شود. کم‌خونی باعث کاهش اکسیژن بدن و باعث سردی بدن می‌شود.

بیشتر بدانید : چاقی هر قسمت از بدن هشدار یک نوع بیماری برای شماست

بیشتر بدانید : هشدارهای سلامتی که زیر بغل شما می دهد

بیشتر بدانید : این نشانه بدن، زمان مرگ را به شما هشدار می‎دهد!

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ