معمولاً میخچه بر روی برآمدگی‌های استخوانی و قسمت‌هایی از بدن كه در معرض ضربه قرار دارند ایجاد می‌شود...

 
استفاده از داروهای نرم كننده، اصلاح در راه رفتن و اصلاح در پوشیدن كفش مناسب از روش‌های موثر در درمان میخچه است.
دكتر نصرت پورسینا متخصص بیماری های پوست و مو ضمن بیان این این مطلب، میخچه(CORN) را یك برجستگی ضخیم و سفت پوستی تعریف كرد.

عضوهیات علمی این دانشگاه با بیان این كه واژه میخچه به طور معمول در فرهنگ عامه با زگیل مترادف به كار برده می‌شود، خاطرنشان كرد: این دو ضایعه پوستی از لحاظ علت بوجود آمدن با یكدیگر متفاوت هستند و به منظور درمان این دو ضایعه باید با پزشك متخصص مشورت كرد.

این متخصص بیماری‌های پوست و مو تصریح كرد: تعداد ‌میخچه كه معمولا یك عدد است، همواره با احساس درد همراه بوده و نه تنها فرد مبتلا را دچار مشكل می‌كند، بلكه امكان سرایت آن به اطرافیان نیز وجود دارد.

دكتر پورسینا با اشاره به این كه در درمان میخچه می‌بایست علل زمینه‌ای بروز آن از قبیل ضایعات استخوانی ناشی از تصادف و شكستگی، مشخص و از بین برود، اذعان داشت: استفاده از داروهای نرم كننده، اصلاح در راه رفتن و اصلاح در پوشیدن كفش مناسب از دیگر روش‌های موثر در درمان میخچه است.

وی ضایعه پوستی با عنوان "پینه" را ضایعه‌ی مشابه با میخچه در فرهنگ عامه دانست و افزود: پینه در اثر اصطكاك بوجود می‌آید و قاعدتاً در قسمت‌هایی از بدن كه اصطكاك زیاد باشد، همچون انگشت دانش‌آموزان كه به مدت طولانی مداد را در دست می گیرند و یا باغبانان و كشاورزان كه قیچی و بیل را در دست دارند، ایجاد می‌شود و برجستگی‌های ناشی از پینه برخلاف میخچه بدون درد است.

عضو هیات علمی این دانشگاه با بیان این كه در درمان پینه ابتدا باید علل ایجاد اصطكاك رفع شود، یادآور شد: ‌در صورت عدم امكان رفع اصطكاك، می‌توان از داروهای كمراتولیتیك و نرم كننده پوست به منظور درمان پینه بهره برد.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com

مطالب پیشنهادی :
میخچه و پینه
چه عواملی سبب بروز ميخچه میشوند؟
زگیل

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X