گردن عضوی است كه باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حركات به 4 جهت اصلی را باید در دستور كار قرار دهیم.

دكتر جمشید، متخصص روماتولوژی و استاد دانشگاه علوم‌پزشكی تهران به پرسش ما پاسخ می‌دهد.

علت بروز آرتروز گردن چیست؟

آرتروز گردن یكی از بیماری‌هایی است كه باید به درمان آن توجه كرد. معمولا در افرادی كه دچار آرتروز می‌شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می‌كند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا كار با كامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوك انگشتان ادامه می‌یابد.

البته باید مراقب دردهای بازو و دست بود تا مربوط به قلب نباشد، چرا كه ریشه‌های عصبی كه از گردن بیرون می‌آید تا دست ادامه دارد.

اما علت اصلی بروز آرتروز گردن این است كه حركت‌های ناگهانی زیاد به گردن می‌دهیم یا گردن‌مان را در یك وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می‌داریم.

گردن عضوی است كه باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حركات به 4 جهت اصلی را باید در دستور كار قرار دهیم.

آرتروز طی سال‌ها ایجاد می‌شود؛ غضروف‌ها پیر می‌شود و آرتروز به‌وجود می‌آید و ما با حركت‌های ناگهانی و برداشتن جسم‌های سنگین باعث تشدید آن می‌شویم. برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید نكاتی را مورد توجه قرار دهیم، از جمله این كه سیگار نكشیم، بالش كوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن‌مان بسیار شدید بود با پزشك مشورت كنیم چرا كه شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

www.seemorgh.com/health
منبع : Jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:

 8 ورزش برای رفع درد گردن
گردن و گردن درد
چگونه از گردندرد پيشگيري کنيم؟
راههای مبارزه با درد گردن
از بین بردن درد گردن با 3 حركت

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X