یك كارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی گفت: تشنگی و حذف وعده‌های اصلی یا میان‌وعده‌ها هم می‌تواند باعث ایجاد سردرد شود.

 

سمیه صمدی  افزود: بسیاری از تحقیقات تایید می‌كند كه ارتباط معنی‌داری بین نوع غذا و نوشیدنی‌هایی كه می‌خوریم با سردرد وجود دارد، بنابراین حذف یا محدود‌كردن این مواد غذایی می‌تواند به از بین بردن این سردردها كمك كند.

وی ادامه داد: تمام غذاهایی كه می‌توانند ایجاد آلرژی كنند، اغلب سبب سردرد نیز می‌شوند به عنوان نمونه ماهی، طعم‌دهنده متوگلوتامات سدیم كه به برخی از غذاهای آماده اضافه می‌شود و پروتئین شیر گاو در بعضی افراد عامل سردرد است.

صمدی تاكید كرد: فراموش نكنید تمام غذاهای مانده به دلیل داشتن نگهدارنده‌ها می‌توانند سبب ایجاد سردرد شوند. مشروبات الكلی، انواع آجیل، كره بادام‌زمینی، انواع لوبیا و باقلا، غذاهای حاوی گلوتامات از قبیل سس سویا، شیرین‌‌كننده‌های مصنوعی، غذاهای حاوی نیترات از جمله سوسیس و كالباس نیز از جمله غذاهای سردرد‌آور محسوب می‌شوند.

 

كارشناس و مشاوره علوم تغذیه و رژیم درمانی اضافه كرد: به افرادی كه دچار سردرد می‌شوند در ابتدا توصیه می‌كنیم دلیل اصلی به وجود آمدن سردرد را بررسی كنند و از مصرف غذاهای حاوی نگهدارنده خودداری كنند. بر این اساس مصرف غذاهایی كه در ظرف پلاستیكی نگهداری می‌شوند باید به حداقل برسد و از مصرف غذاهای مانده و كنسرو شده اجتناب شود.
 
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : Jamejamonline.ir
 
مطالب پیشنهادی:

 فایده مهمی برای لیمو شیرین
خواص درمانی آب ليمو
ليمو ترش
در هنگام سرماخوردگی چه بخوریم؟
کدام مواد غذایی سرشار از آهن هستند؟

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X