لسیتین طبیعی که به‌عنوان یک امولسی‌فایر در تولید شکلات از آن کمک می‌گیرند، از سویا گرفته می‌شود...
 
برخی از افراد ادعا می‌کنند این روزها کارخانه‌های شکلات‌سازی از لسیتین صنعتی در تهیه شکلات استفاده می‌كنند و این کار باعث سرطان‌زا شدن شکلات‌ها می‌شود اما این شایعه‌ها کاملا بی‌اساس هستند.

به‌طورکلی، تمام لسیتین‌ها پیش از ورود به کشور به وسیله اداره بهداشت و نظارت بر مواد غذایی بررسی و آزمایش می‌شوند تا سلامت آنها تایید شود بنابراین هیچ‌کدام از کارخانه‌های معروف و معتبر صنایع شیرینی و شکلات که زیر نظر سازمان‌ استاندارد یا سازمان‌های نظارتی و بهداشتی کشور فعالیت می‌کنند،‌ از لسیتین صنعتی استفاده نمی‌کنند.

 از آنجا که لسیتین‌های داخلی معمولا کیفیت بالایی برای استفاده در صنعت شکلات ندارند، این محصول از کشورهای آلمان و هلند که لسیتین مرغوبی دارند، وارد می‌شود.

البته ممکن است برخی کارخانه‌هایی که نام و نشان معتبری ندارند یا تحت نظارت سازمان‌های نظارتی نیستند، لسیتین بی‌کیفیت یا صنعتی هم برای تهیه شکلات به كار برند، اما این کار به‌هیچ‌وجه‌ عرف نیست و تقلب و تخلف محسوب می‌شود.

بد نیست بدانید که لسیتین صنعتی برخلاف لسیتین طبیعی بوی زائدی دارد و استفاده از آن در تولید شکلات، باعث ایجاد طعمی نامطلوب در محصول نهایی می‌شود.
گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : salamatnews.com

 

مطالب پیشنهادی:
شکلات بخورید و لاغر بمانید
شکلات خورها بخوانند
شکلات = قلب سالم
بشنوید از فواید بسیار شکلات سیاه

 
 

 
X