سازمان غذا و دارو به هیچ وجه رد بول  «Red BUll» و دیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک هستند، مجوزی صادر نکرده و نخواهد نمود.

نوشابه انرژی زای ردبول Red BUll مجوز ندارد

دکتر بهروز جنت رئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو،اعلام کرد: نوشابه انرژی زای «Red BUll»، از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک است و برای این فرآورده مجوزی صادر نشده است.

ایشان ضمن قاچاق دانستن نوشیدنی «رد بول» که عنوان می شود، حاوی اسپرم گاو است، اظهارداشت: سازمان غذا و دارو به هیچ وجه برای این محصول و دیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه ناک هستند، مجوزی صادر نکرده و نخواهد نمود.فرآورده ای مجوز ورود به کشور را خواهد یافت که، از بررسی سازمان و آزمایش های دقیق، علمی و موشکافانه آن سربلند بیرون بیاید و با موازین شرعی و بهداشتی مغایرتی نداشته باشد.

مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان غذا و دارو، واردات تمامی فرآورده های غذایی موجود در کشور را منوط به کسب مجوز از سازمان غذا و دارو دانست و با پذیرفتن وجود برخی محصولات قاچاق در سطح عرضه، عنوان کرد: با توجه به اینکه مسئولیت محوله از سوی قانون نظارت بر کالاهای سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو است، سازمان نیز در تعاملات فرابخشی که با ارگان های دیگر دارد، به مسئله مبارزه با محصولات قاچاق اهتمام جدی می ورزد.


اما با توجه به آنکه کنترل مرزها به عهده وزرات بهداشت نیست، از دستگاه های خدوم اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی می خواهیم ما را در مبارزه بیش از بیش با این پدیده شوم که علاوه بر اقتصاد کشور، در تهدیدی به مراتب بالاتر سلامت هموطنانمان را نشانه گرفته است، یاری دهند تا بدین وسیله و با کمک یکدیگر بتوانیم از واردات محصولات قاچاق و تقلبی به کشور ممانعت کنیم.

وی با یادآوری اینکه بر تمام کالاهای سلامت محور نظارت وجود دارد، و بهداشت محیط و نیروی انتظامی در چارچوب وظایف خود حتما و مانند همیشه به وجود محصولات تقلبی و قاچاق در سطح عرضه، خواهند پرداخت، به مردم توصیه کرد: صرفا از محصولاتی که آرم سازمان غذا و دارو بر آنها درج گردیده است، استفاده کنند.


گردآوری:گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com 
 

X