بهترین شیوه  ی استفاده از هویج چیست ؟!
هویج ماده ای سرشار از کاروتنوئید ها ست ، آیا می دانید برای جذب سریع تر بتاکارون های توسط سلول ها باید آن راچگونه مصرف کرد؟

هویج را چطور مصرف کنیم؟

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه با اشاره به مطلب فوق گفت : هویج ماده ای سرشار از کاروتنوئید ها ست که مهمترین آن بتاکاروتن است . این ماده غذایی در داخل سلول های هویج موجود است و برای دسترسی آسان تر به بتاکاروتن ها می توان از هویج پخته و خرد شده ، استفاده نمود.

دکتر کیمیاگر در مورد خواص هویج گفت : هویج به دلیل دارا بودن کاروتنوئیدها فراوان که قابلیت تبدیل به ویتامین A را دارند ، منبع غنی از این ویتامین است و در جلوگیری از سرطان بسیار موثر می باشد همچنین کاروتنوئیدها سبب تقویت ارتباط بین سلولی شده و علاوه بر کاروتنوئید ، دارای 6 درصد مواد قندی ، 2گرم فیبر و اسید فولیک نیز می باشد.

مسعود کیمیاگر در مورد نحوه مصرف هویج به نکاتی اشاره نمود از جمله اینکه بهتر است هویج در کنار چربی هایی از قبیل شیر ، پنیر ، کره ، خامه و روغن و روزانه 200 گرم و 100 گرم مصرف گردد.

همچنین توصیه می شود پوست هویج به دلیل تماس مستقیم با خاک و احتمال ایجاد بیماری گرفته می شود.

وی در ادامه پیرامون مصرف بیش از حد هویج گفت : مضرات ناشی از مصرف هویج نادر است اما در صورت مصرف بیش از اندازه سبب رسوب مواد رنگی زرد رنگ در زیر پوست شده و ایجاد زردی می کند که البته این زردی با یرقان متفاوت است.

دکتر کیمیاگر در پایان در مورد نحوه نگهداری هویج توصیه کرد : بهتر است ساقه سبز هویج تا زمان مصرف جدا نشود و آن را در مکان خنک و مرطوب نگهداری نمود همچنین جهت استفاده طولانی مدت می توان هویج را در کیسه سوراخ دار به مدت 2 ماه در فریزر نگهداری نمود.

بیشتر بدانید : خواص جالب آب هویج برای سلامت

بیشتر بدانید : خواص فوق العاده آب هویج، از منبع ویتامین A تا کاهش کلسترول

بیشتر بدانید : باور غلط در مورد آب هویج

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :isna.ir