استفاده از انواع روغن‌های طبیعی و حیوانی در محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف از گذشته تاکنون رواج داشته است و یکی از انواع روغن که امروزه اسم آن را همراه با لوازم آرایشی و بهداشتی می شنویم روغن آرگان است

 تبلیغات و استفاده از روغن آرگان در محصولات آرایشی و بهداشتی

روغن‌های موجود در محصولات آرایشی و بهداشتی می‌توانند باعث افزایش چربی محصول شوند و ویتامین‌ها و املاح موجود در آنها هم به حفظ سلامت و لطافت پوست و مو کمک می‌کند.

روغن آرگان یکی از همین روغن‌هاست که هرچند تحقیقات و مصرف جهانی برای آن وجود دارد اما پژوهش‌های داخلی چندانی درباره این روغن انجام نگرفته و بالا بودن قیمت، در کنار عدم تولید داخلی این روغن هم باعث شده به‌طور عمده شاهد مصرف چنین روغنی در محصولات آرایشی و بهداشتی داخلی نباشیم.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روغن آرگان چیست؟

 

این در حالی است که این روزها بسیاری از کارخانه‌های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی روی استفاده از روغن آرگان در محصولات خود مانور می‌دهند و به نظر می‌رسد که باید نظارت بیشتری بر صحت ادعای آنها از سوی سازمان‌های مربوطه وجود داشته باشد. مردم نیز باید بدانند، اگرچه خواص درمانی مختلفی برای انواع روغن‌های گیاهی مطرح می‌شود اما هیچ‌کدام از این محصولات، معجزه نمی‌کنند و ما نباید فریب تبلیغات رایج در این زمینه را بخوریم و برای درمان مشکلات پوست و موی خود، هزینه‌های سنگینی برای محصولاتی که ادعای وجود روغن شترمرغ، آرگان، حلزون و... را دارند و معلوم نیست واقعا چه ترکیباتی در روند تولید آنها استفاده می‌شود، پرداخت کنیم.

دکتر امیرهوشنگ احسانی - متخصص پوست و عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران

 

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamat.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X