تازه های اخبار پزشکی و سلامت

تصور اغلب ما از مرگ بی خبری کامل است؛ در واقع گمان می کنیم فردی که از دنیا رفته است نسبت به وقایع پیرامونی خود هیچ آگاهی ندارد. این در حالی است که مطالعات دانشمندان به نکته ای عجیب و خلاف این باور همگانی اشاره می کنند.

به گزارش فاکس نیوز تحقیقات انجام شده بر گروهی از افراد که تجربه مرگ و بازگشت به زندگی را داشته اند حکایت از مواردی شگفت انگیز دارد. بر این اساس، آن دسته بیمارانی که مرگشان تأیید می شود اما پس از چند دقیقه به دلیل احیای پزشکی و حتی بدون وجود این تلاش انسانی به زندگی بازگشته اند، از وقایع اطرافشان باخبر بوده اند.

افرادی که به دلیل ایست قلبی از دنیا رفته اند اما دوباره احیا شده اند، پس از به هوش آمدن اغلب لحظه مرگشان توسط پزشک را شنیده اند. علاوه بر این، تصویری کلی از مکالمات افراد حاضر در اتاق نیز در ذهن دارند. منابع علمی مرگ را این چنین تعریف می کنند: لحظه ای که ضربان قلب متوقف می شود و به این واسطه جریان گردش خون به مغز نیز از کار می افتد.

در این حالت، تصور می شود که انسان تمام کارکردهای مغز خود را از دست داده است؛ اما شواهد موجود از افرادی که تجربه نزدیک به مرگ داشته اند حکایت از امر دیگری دارد. چنین افرادی از فاصله ما بین مرگ تا بازگشت دوباره را تقریباً به خوبی در ذهن دارند. نکته جالب در خصوص این افراد، تغییر معنای زندگی نزد آنهاست. تقریباً تمامی کسانی که یک بار مرگ را تجربه کرده اند شکل دیگری به زندگی نگاه می کنند؛ و البته متفاوت با پیش از بروز این اتفاق.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:شفقنا زندگی

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
1396-08-23 12:01
واقعاً تیتر شگفت آوری است!!!!!!
این مغز انسان نیست که پس ازمرگ آگاه می ماند بلکه روح است که خود از جنس نور، انرژی و آگاهیِ محض است. کسانی که تجربه نزدیک به مرگ داشتند برای مدتی بدنشان را ترک کرده و به این آگاهی محض تبدیل می شوند که چون دیگر ذهن و بدن آن را محدود نمی کند می تواند چیزهای بسیاری را درک و دریافت کند و دیگر در قید زمان و مکان نیست. اما انسان ها آنچنان در هم ذات پنداری با ذهن و بدن خود غرق شده اند که فکر می کنند ذهن یا به قول شما مغز منبع آگاهی آنهاست. در حالی که مغز فقط کانالی است که نور آگاهی از طریق آن در این بدن جریان یافته. وجود شما دوست من بسیار بزرگ تر و با شکوه تر از آن چیزیست که ذهن قادر به تصور آن است.
باشد که عظمت روحتان را به یاد آورید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن


 

X