عضو جدید کشف شده در بدن راه را برای درمان سرطان و بروز بسیاری از بیماری های دیگر باز کرده است.

عضو جدید کشف شده در بدن و نقش آن

دانشمندان در تحقیقی جدید ادعا می کنند عضو جدیدی در بدن انسان کشف کرده اند که در حقیقت به عنوان جاذب مایع عمل می کند. این عضو احتمالا بزرگ ترین عضو بدن است.

به نقل از مجله علمی Scientific Reports، دانشمندان آمریکایی شبکه‌ جدیدی را در بدن انسان کشف کرده اند که گذرگاهی برای جریان مایعات محسوب می‌شود.

این کشف در صورت تایید، دانش ما را از بدن انسان تغییر می دهد و به گفته دانشمندان نشان می دهد چرا احتمال گسترش سرطان در برخی قسمت های بدن بیشتر از بقیه است.

به هرحال به گفته محققان عضو تازه کشف شده روی تمام بخش های بدن وجود دارد اما پیش از این شناسایی نشده بود. این عضو که interstitium نام گرفته، در حقیقت محفظه هایی متصل به هم است که شبیه مسیری مملو از مایعات عمل می کند. این عضو زیر لایه پوست، سیستم هاضمه، ریه ها، سیستم دفع ادرار ، اطراف رگ ها و بین ماهیچه ها  وجود دارد.

عضو جدید کشف شده در بدن چیست؟

در بدن انسان مقدار زیادی مایعات وجود دارد. بیش از نصف این مایعات در سلول ها  ، یک هفتم آن در قلب و رگ های خونی و غدد لنفاوی جریان دارد. بقیه آن نیز میان اعضای بدن جریان دارد. اکنون محققان معتقدند شبکه ای که مایع میان اعضای بدن را حمل می کند، خود یک عضو مجزاست.

مایعات این شبکه به سیستم لنفاوی می ریزد و به همین علت زمانی که سرطان به این شبکه می‌رسد، با سرعت زیادی در تمام بدن گسترش می‌یابد.

بر اساس تحقیقات سلول‌های تشکیل‌دهنده این شبکه در دیگر پروسه های بدن از پیری پوست گرفته تا پیشرفت بیماری‌های التهابی نیز نقش دارد.
این کشف جدید زمینه را برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرطان و بیماری‌های مرتبط با افزایش سن فراهم می‌کند. این اولین بار است که یک ساختار میان‌بافتی به عنوان یک اندام مستقل در بدن به رسمیت شناخته می‌شود.گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isw.ir


 
 
 

X