علائم حساسیت فصلی در چشم و مراقبت از چشم
علائم حساسیت فصلی در چشم به شکل خاصی نمایان می شود که شناخت این علائم به رفع آنها کمک می کند.

علائم حساسیت فصلی در چشم

استفاده خودسرانه از قطره‌های چشمی برای رفع حساسیت با عوارضی همچون بروز آب مروارید، آب سیاه، کاهش دفاع موضعی چشم و... همراه است.
دکتر محمد زارع جوشقانی متخصص قرنیه می گوید: حساسیت در میان کودکان به ویژه پسرها شیوع بیشتری دارد و از ۳ تا ۵ سالگی آغاز می شود و ممکن است به طور متوسط تا ۱۰ سال ادامه داشته باشد.

قرمزی، خارش و ترشح چشمی از علایم ابتلا به حساسیت است و این ترشحات عفونی نیست. برای بسیاری از این افراد زمانی که حساسیت آن ها رفع شد داروهایی با توانایی و دوز کمتر تجویز می‌شود تا از بروز آلرژی مجدد پیشگیری شود. برای برخی افراد نیزممکن است هر دو نوع داروهای پیشگیرانه و درمان‌کننده لازم باشد.

برخی افراد برای رفع حساسیت، چشم خود را با چای یا آب و شامپو شست‌وشو می‌دهند . شست‌وشو و تمیز کردن چشم موردی ندارد ولی بهتر است از آب ولرم که قبلاً‌ جوش آمده و سرد شده است استفاده و از مصرف خودسرانه دارو به شدت پرهیز شود.

 علائم حساسیت فصلی در چشم و مراقبت از چشم

بیشترمردم قطره‌های چشمی را تحت عنوان قطره‌های استریل می‌شناسند در حالی که داروی موثره این قطره‌ها متفاوت است و می تواند حاوی کورتون، آنتی بیوتیک و داروهای دیگر باشد. گرد و غبار وذرات دیگر در هوا می تواند سطح قرنیه را خراش دهد.

ذرات یا اشیایی که داخل پلک بالایی می شود، ممکن است سبب پارگی قرنیه شود. صدمه دیدگی قرنیه می تواند قدرت بینایی را کاهش دهد.


بیشتر بدانید : سیتریزین چیست؟ عوارض قرص سیتریزین و هر آنچه باید بدانید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : شکل و رنگ چشم ها چه چیزی در مورد سلامت شما می گویند؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مالیدن چشم ها در این صورت بسیار خطرناک است

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مراقبت از چشم ها در تابستان را جدی بگیریدگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : khorasannews.com