درمان آپاندیس بدون جراحی و با آنتی بیوتیک
جراحی آپاندیس جراحی نسبتا ساده ای است، اما محققان روش تازه ای برای درمان مشکل آپاندیس یافته اند و آن هم استفاده از آنتی بیوتیک است

 استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان آپاندیس

در پژوهشی داده های بیش از ۲۵۰ فرد بزرگسال در فنلاند که دچار آپاندیسیت یا التهاب آپاندیس شده و با آنتی بیوتیک درمان شده بودند، بررسی شد. این گروه با ۲۷۰ فرد دیگری که تحت جراحی آپاندیسیت قرار گرفته بودند، مقایسه شدند. تمامی شرکت کنندگان به مدت ۵ سال تحت نظر بودند.

در پایان مطالعه، حدود دوسوم افراد دریافت کننده آنتی بیوتیک (۶۴ درصد) با موفقیت درمان شده بودند، بدین معنا که حمله دیگر آپاندیست در آنها مشاهده نشد. ۳۶ درصد دیگر در نهایت برای برداشتن آپاندیس شان نیاز به جراحی پیدا کردند.

همچنین محققان مشاهده کردند افراد دریافت کننده آنتی بیوتیک به مراتب کمتر از افراد تحت جراحی، عوارض این التهاب را تجربه کردند.

آپاندیس

دکتر پائولینا سالمینن، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تورکو فنلاند، در این باره می گوید: "یافته ها نشان می دهد آنتی بیوتیک به جای جراحی، روشی بسیار ایمن، مطمئن و در دسترس برای بیماران است."

توجه به این نکته مهم است که تمام بیماران این مطالعه دچار ترکیدگی آپاندیس نشده بودند چراکه در چنین حالتی، آپاندیس حتما باید عمل جراحی شود.


بیشتر بدانید : چگونه درد آپاندیس را تشخیص دهیم؟

بیشتر بدانید : آپاندیسیت چیست؟

بیشتر بدانید : درد آپاندیس چه تفاوتی با دردهای شکمی دارد؟

بیشتر بدانید : آیا پاره شدن آپاندیس می‌تواند باعث مرگ شود؟


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir