از آنجایی که توان شنوایی افراد مبتلا به اوتیسم با سایر افراد متفاوت است گرفتن تست شنوایی روشی دیگر برای تشخیص فرد مبتلا به اوتیسم می باشد

 تست شنوایی روشی دیگر برای تشخیص اوتیسم

از مدت‌ها قبل مشخص شده بود که توان شنوایی کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم با افراد عادی تفاوت دارد، اما حالا برای اولین بار می‌توان در این زمینه با یک آزمایش اطلاعات دقیقی کسب کرد.

محققان دانشگاه‌های میامی و هاروارد با انجام یک آزمون شنوایی استاندارد بر روی تعداد زیادی نوزاد تازه متولدشده موفق به شناسایی ابتلای آنها به بیماری خطرناک اوتیسم شدند.

این آزمون استاندارد قبلاً هم بر روی نوزادان انجام می‌شد تا مشخص شود آیا آنها به کم شنوایی مبتلا هستند یا خیر. حالا می‌توان از همین آزمون با تغییراتی برای شناسایی نوزادان مبتلا به اوتیسم شناسایی کرد.

تست یادشده که ای بی آر نام دارد، مبتنی بر ثبت رایانه‌ای اطلاعات مربوط به فعالیت عصب شنوایی نوزادانی است که در معرض صداهای منتقل شده از الکترودها قرار گرفته‌اند. این الکترودها به پوست سر نوزادان چسبانده می‌شوند. سروصدای ناشی از این آزمایش بسیار ملایم است و انجام آن حتی در زمان خواب بودن نوزادان نیز ممکن است.

این آزمایش نشان داد نوزادانی که واکنش مغزی آنها به صداهای شنیده شده در طی آزمایش ای بی آر کندتر بوده بعدها مبتلا به اوتیسم شده‌اند. انجام آزمایش مذکور بر روی ۱۴۰ هزار نوزاد در فلوریدا منجر به شناسایی ۳۲۱ طفل مبتلا به اوتیسم شد.

بیشتر بدانید : چقدر احتمال دارد کودکی که در راه دارید، اوتیسم بگیرد؟

بیشتر بدانید : تشخیص اوتیسم در کودکان با آزمایش خون

بیشتر بدانید : با کودکان مبتلا به اوتیسم چطور رفتار کنیم؟

بیشتر بدانید : بیماری اوتیسم چیست و چه علائمی دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:sinapress.ir

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X