علت پرحرفی برخی کودکان چیست؟
 وقتی کودکان پرحرفی می کنند همه افراد از شیرین زبونی آنها لذت می برند اما این پرحرفی  می تواند نشانه ای از بیش فعالی باشد  

 چرا بعضی کودکان پرحرف هستند؟

 مهارت تکلم و حرف زدن کودکان بویژه در سنین پایین در حالیکه می تواند برای والدین جذاب و شیرین باشد در برخی مواقع موجب آشفتگی و واکنش منفی اطرافیان خواهد شد، پرحرفی کودک در سنین رشد امری طبیعی است اما در بیشتر مواقع از روی حس کنجکاوی و یا ابتلا به اختلال بیش فعالی است.

 هوش و استعداد، حسادت به فرزند دوم، ترس از تاریکی و تنهایی و تقلید از والدین،‌ از جمله علل عمده پرحرفی در کودکان است و چنانچه پرحرفی بیش از حد باشد، یک نوع اختلال رفتاری محسوب می شود.

 پدر و مادر در برخورد با فرزند پرحرف خود حتما باید صبر و تحمل بیشتری نسبت به دیگران از خود نشان دهند و از رفتار آن عصبی نشوند زیرا با توجه به استرس‌ و فشارهای روانی روزمره، طبیعی است که والدین هم کمی احساس ناراحتی کنند و از این رو در مواجهه با فرزند به ویژه بیش فعال و پرحرف، رفتاری نامناسب از خود بروز دهند.

 بهترین روش مناسب برای مواجهه با فرزندان پرحرف، شنیدن صحبت های کودک و توجه بیشتر به او است، باید برنامه مشخصی برای گفت و گو با او تعیین و از تنبیه کودک پرهیز کرد. برای جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات در دوره بزرگسالی می توان از مشاوره کمک گرفت.

 بیشتر بدانید : 9 علامت نشان دهنده بدرفتاری و سوء استفاده از کودکان

بیشتر بدانید : 15 راه برای صمیمی شدن با فرزندتان

بیشتر بدانید : چه کنیم که کودک ما لوس نشود

بیشتر بدانید : از نظر طب سنتی چه عواملی باعث بیش فعالی در کودکان می شود؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:irna.ir