یک معجون سبز برای لاغری
سیب، خیار و زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و املاح معدنی هستند که خواص فوق العاده ای بر سلامتی و لاغری دارند. حتی می توان این سه ماده غذایی را توام با هم و به صورت یک نوشیدنی سبز و سالم هر روز ناشتا برای لاغری و کاهش وزن استفاده نمود.

معجون لاغری سیب، خیار و زنجبیل

امروزه، برخی میوه ها و سبزی ها در رژیم های غذایی لاغری جایگاه خاصی پیدا کردند و بسیاری از متخصصان تغذیه توصیه می کنند که از میوه ها و سبزی های خاصی در رژیم غذایی خود بیشتر استفاده نمایید تا لاغر شوید و لاغر بمانید. از سوی دیگر ترکیب چند میوه و سبزی در کنار برخی ادویه ها می توانند تجمع مواد مغذی ضروری را برای بهبود عملکرد سوخت و ساز بدن مهیا نمایند. از جمله این مواد غذایی می توان به سیب، خیار و زنجبیل اشاره کرد.


در واقع سیب، خیار و زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و املاح معدنی هستند که خواص فوق العاده ای بر سلامتی و لاغری دارند. حتی می توان این سه ماده غذایی را توام با هم و به صورت یک نوشیدنی سبز و سالم هر روز ناشتا برای لاغری و کاهش وزن استفاده نمود.

معجون سیب خیار و زنجبیلمعجون سیب خیار و زنجبیل

سیب

مصرف روزانه سیب و به خصوص سیب سبز برای بهبود سلامتی و لاغری بسیار موثر است. این میوه، کم کالری ولی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. بنابراین سیب با این ترکیبات مغذی که دارد، می تواند به طور مؤثری روی سوخت و ساز بدن و هضم مواد غذایی تأثیر بگذارد. فیبرهای موجود در سیب جزء فعال ترین ترکیبات این میوه هستند که به هضم بهتر مواد غذایی و همچنین ایجاد احساس سیری بدون دریافت کالری زیاد کمک می کنند. سیب همچنین به مقابله با احتباس آب و کلسترول بد خون نیز کمک می کند. به همین دلیل متخصصان تغذیه همیشه به افرادی که قصد کنترل وزن دارند، توصیه می کنند که روزانه یک عدد سیب میل نمایند.

 

خیار

خیار در گروه سبزی های مفیدی است که حاوی میزان زیادی آب و ویتامین ها و املاح ضروری برای بدن می باشد. به همین دلیل در رژیم های غذایی لاغری به عنوان یک ماده غذایی مناسب به لاغر شدن سالم کمک می کند. خیار همچنین منبع فلاوونوئیدها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی مهم و ضروری است که به سم زدایی از بدن کمک می کند  و از این طریق نیز می تواند به نوعی کاهش وزن  سالم را در افراد تسریع نماید.

 

زنجبیل

زنجبیل خواص فوق العاده ای برای بدن دارد و می تواند برای سلامتی و کاهش وزن بدن بسیار موثر باشد. زنجبیل در واقع یک ریشه پرخاصیت است که می تواند بر روی سوخت و ساز بدن تاثیر بگذارد و مانع از زیاده روی و پرخوری روزانه در فرد شود. علاوه بر این که نقش موثری در ایجاد حس سیری در فرد دارد. در ضمن، زنجبیل می تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز شود. به این معنی که باعث تحریک ترشحات معده شده، عضلات روده ها را تقویت می کند و حرکات آن ها را افزایش می دهد و در نهایت باعث عملکرد منظم در دستگاه گوارش می شود. در مجموع متخصصان تغذیه معتقدند که زنجبیل قادر به تحریک متابولیسم، افزایش انرژی سوزی و سوزاندن هر چه بیشتری چربی ها می شود.


با اثراتی که سیب، خیار و زنجبیل بر سوخت و ساز بدن دارند، توصیه متخصصان تغذیه آن است که در جهت لاغری می توان نوشیدنی از ترکیب سیب، خیار و زنجبیل را هر روز صبح به صورت تازه تهیه کرد و در حالت ناشتا نوشید تا اثرات خارق العاده آن را بر سلامتی و لاغری ملاحظه نمود.

 

طرز تهیه معجون سبز لاغری

برای تهیه این نوشیدنی  سبز لاغری می توان یک خیار را پوست کنده و همراه با یک عدد سیب خرد شده و مقداری زنجبیل رنده شده تازه در یک مخلوط کن ریخته سپس یک لیوان آب به مخلوط حاضر اضافه کرده و خوب مخلوط نمود. نوشیدنی لاغری شما آماده برای مصرف می باشد.

 

بیمارانی که نباید معجون خیار, سیب و زنجبیل لاغری را بخورند

البته در مورد افرادی که دچار مشکلات گوارشی مانند زخم معده، ورم معده، کولیت، بیماری کرون (التهاب روده) هستند، توصیه می شود که برای کاهش بروز حساسیت گوارشی از این نوشیدنی استفاده نکنند و یا این که بدون زنجبیل نوشیدنی مذکور را تهیه نمایند.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:tebyan.net