با این نوشیدنی تمام روز کالری بسوزانید
شما کدام نوشیدنی را به عنوان نوشیدنی صبحگاهی خود انتخاب می کنید؟ آیا این نوشیدنی باعث کالری سوزی می شود؟

تاثیر چای سیاه بر کالری سوزی و کاهش وزن

در اکثر پیشنهادات برای صبحانه قهوه را به عنوان یک نوشیدنی عالی برای صبح در نظر می گیرند. با این که یک فنجان قهوه عالی نوشیدنی ای فوق العاده است که می تواند در تمام طول روز شما را سر حال نگه دارد، ولی اضافه کردن خامه و شکر به آن می تواند یک مشکل جدی برای دور کمر شما باشد. از سوی دیگر، شاید بتوان گفت که چای صبحانه انگلیسی که ترکیبی از انواع چای های سیاه است بهترین نوشیدنی برای صبحانه باشد.

بر اساس یک مطالعه جدید، چای سیاه نه تنها کافئین فوری که نیاز دارید در صبح برایتان مهیا می کند، بلکه مزایای کاهش وزن فوق العاده ای هم برای شما دارد. محققین دانشگاه کالیفرنیا گزارش داده اند که چای سیاه می تواند باکتری های مفیدی در روده تولید کند و حتی متابولیسم شما را بهبود دهد

به منظور تعیین اثرات چای سیاه بر کاهش وزن، محققین به طور تصادفی موش هایی را به چهار گروه رژیمی مختلف تقسیم نمودند: کم چربی و قند بالا، پرچرب و قند بالا، پر چرب و قند بالا به همراه عصاره چای سبز، پرچرب و قند بالا به همراه عصاره چای سیاه. سپس وزن موش ها را به مدت 4 هفته زیر نظر گرفتند. به طور کلی، موش هایی که چای سبز و سیاه دریافت کرده بودند وزن شان با گروهی که رژیم کم چربی داشتند، یکسان بود. و به طور خاص، موش هایی که در رژیم شان عصاره چای سیاده داشتند، شاهد افزایش باکتری های Pseudobutyrivibrio در سیستم شان بودند که بهبود دهنده متابولیسم هستند.

با این نوشیدنی صبحگاهی, تمام طول روز کالری بسوزانید

به گفته سوزان هنینگ (Susanne Henning) سرپرست نویسندگان این مطالعه و استاد تغذیه انسانی در UCLA، یافته های جدید ما نشان می دهد که چای سیاه با استفاده از یک مکانیستم خاص از طریق میکروبیوم روده می تواند به سلامت و کاهش وزن انسان کمک کند. بنابراین برای علاقمندان به چای سیاه، دلیل دیگری برای ادامه دادن به مصرف این نوشیدنی اضافه شد. محققان توضیح می دهند که، پلی فنول موجود در چای سیاه تولید زنجیره های اسید چرب کوتاه در روده ها را تحریک می کند که باعث افزایش سرعت نرخ متابولیسم می شوند.

اما قبل از این که شروع به زیاده روی در خوردن چای کنید باید بدانید که، این مطالعه فقط روی خود چای سیاه انجام شده و محققان مطمئن نیستند اضافه کردن شیر یا سایر مواد به آن چه تاثیری روی خاصیت کاهش وزن چای خواهد داشت و از آن جایی که این مطالعه فقط روی موش انجام شده، بنابراین اثر آن بر روی انسان هنوز نامشخص است.با این حال، به نظر ما اضافه کردن یک یا دو لیوان چای انگلیسی به صبحانه تان ضرری نخواهد داشت!

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : برای کاهش وزن و چربی سوزی به این 22 چای نیاز دارید!

 اگر می خواهید بیشتر بدانید : بشنوید از فواید خوردن چای سیاه


تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ