هسته زردآلو چه زمانی باعث مرگ می شود؟
خوردت هسته زردآلو خطرناک است و پیامدهای ناخوشایندی در پی خواهد داشت. در این مطلب به جزئیات بیشتری در این باره اشاره می شود.

خوردن هسته زردآلو و مرگ ناشی از آن

زردآلو میوه ی دلچسب تابستانی است که طرفداران زیادی دارد و اغلب زردآلو را به همراه هسته آن مصرف می کنند که این میوه را دوست داشتنی تر می کند ولی به شما می گوییم حواستان باشد و هسته زردآلو را مصرف نکنید زیرا مرگ حتمی انسان با خوردن هسته زردآلو اتفاق می افتد.

هسته زردآلو حاوی مقدار کمی سیانور به شکل سیانید هیدروژن است اما مصرف آن در مقادیر معمول خطری ندارد. اما در اروپا آژانس استانداردهای غذایی (FSA) هشدار رسمی مبنی بر اینکه مردم باید از خوردن این هسته‌ها خودداری کنند وجود دارد، دلیل این است که هسته‌های زردآلو که حاوی سطح بالایی از سیانید هستند می‌توانند کُشنده باشند.

در این بین خوردن هسته زرد آلوی تلخ بیشتر از هسته ی شیرین منع شده است چرا که میزان سیانید در این هسته ها بیشتر است و حتی ویتامین B۱۷ موجود در آنها نیز پس از خوردن تبدیل به سیانور شده و بسیار خطرناک است. شاید باید بدانید که هسته ی ۳۰ عدد زرد آلو در یک روز برای کشتن یک انسان سالم کافی است!

زردآود,ظرف زردآلو

حتی کسانی که در یک وعده بین ۱۰ تا ۱۵ عدد هسته زرد آلو بخورند نیز با عوارض جانبی نگران‌کننده مواجه می‌شوند. علائم مسمومیت ناشی از سیانید، شامل این موارد می‌شود: تهوع، سردرد، تب، تشنگی، بی‌خوابی، اُفت فشار خون و حتی مرگ در موارد شدید. هسته این میوه حاوی آمیگدالین است که در بدن به تولید ماده‌ای تحت عنوان سیانید می‌انجامد که مانند سیانور عمل کرده و ممکن است در افراد اختلال تنفسی، فلج و حتی مرگ را منجر شود.در نتیجه خوردن هستهٔ بیشتر از ۲ زردآلو در روز کارِ درستی نیست. جالب نیست؟ شاید باورنکردنی باشد ولی دیگر هسته زردآلو ها را نگهداری نکنید!


بیشتر بدانید : هسته زردآلو بمب انرژی و سلامت است، هسته زردآلو را دور نریزید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : آشنایی با خواص زردالو

اگر می خواهید بیشتر بدانید : هسته زردآلو نخورید، خطرناک است

اگر می خواهید بیشتر بدانید : زردآلو و خواص آن برای کبد، چشم ها و سیستم گوارش



گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : isna.ir