خواص زنجبیل را بدانید و آن را به رژیم غذایی تان اضافه کنید
 زنجبیل دارای خواص زیادی است که هر روز هم به مزیت های این ادویه خوشمزه اضافه می شود. در این مطلب به چند خاصیت مهم و باورنکردنی زنجبیل اشاره می کنیم.

خواص زنجبیل

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت زنجبیل به عنوان دارو برای رفع مشکلات معده این است که این ادویه واقعا موثر است. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد نشان داد که زنجبیل می تواند به طور موثر تهوع و استفراغ را تسکین دهد – و این تنها یکی از چندین تحقیقی است که در مورد زنجبیل انجام شده است. این ادویه بیشتر از یک ادویه معمولی است و بهتر است در رژیم غذایی جایگاه مهم تری داشته باشد.

زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که بیماری هایی که باعث بروز التهاب در بدن می شوند را رفع کرده و به بهبود سلامت کمک می کند. این ادویه کالری خیلی کمی دارد و طعم فلفلی و تند آن طعم بسیاری از غذاها را خوشایند می کند.

در ادامه به مهم ترین خواص و مزیت های زنجبیل اشاره می کنیم.


بهبود درد عضلات با زنجبیل

شواهدی وجود دارد که نشان می دهند زنجبیل می تواند گرفتگی و درد عضلانی ناشی از ورزش را بهبود بخشد. احتمالا این خاصیت زنجبیل مربوط به ترکیبات ضد التهابی آن است. پژوهشی در سال 2015 انجام شد و نشان داد افرادی که به مدت 5 روز 4 گرم مکمل زنجبیل مصرف می کنند، بعد از انجام ورزش های شدید کمتر دچار درد و گرفتگی عضلات می شوند. محققان می گویند زنجبیل به بازگشت عضلات به حالت عادی کمک می کند.


کاهش خطر بروز بیماری قلبی

زنجبیل,خواص زنجبیل

پژوهشی که در سال 2017 انجام شد نشان داد افزودن 4 گرم زنجبیل (معادل 1 تا 2 قاشق چایخوری) به رژیم غذایی خطر بروز فشار خون را تا 8 درصد و خطر بروز بیماری قلبی و عروقی را تا 13 درصد کاهش می دهد. محققان می گویند زنجبیل به عنوان یک مهارکننده آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین Angiotensin-converting enzyme یا ACE عمل می کند که می تواند فشار خون را کاهش دهد. به علاوه زنجبیل سرشار از پلی فنول polyphenols است. پلی فنول نوعی انتی اکسیدان است که می تواند از قلب محافظت کند.


کاهش وزن و رفع چاقی

چاقی و اضافه وزن به یک مشکل رایج و همه گیر تبدیل شده است که می تواند خطر بروز بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و برخی بیماری های دیگر را افزایش دهد. گرچه زنجبیل یک قرص لاغری معجزه آسا محسوب نمی شود، اما تحقیقات انجام شده در سال 2017 نشان داد که این ادویه می تواند با کاهش میزان گرسنگی و بهبود کالری سوزی به کاهش وزن کمک کند.


پیشگیری از دیابت با زنجبیل

زنجبیل,خواص زنجبیل

مانند چاقی، دیابت نوع 2 هم در حال افزایش است. طبق آمار به دست آمده 30 میلیون مردم امریکا، معادل 9.4 درصد از آنها مبتلا به دیابت نوع 2 هستند. بررسی ها نشان دادند که زنجبیل می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد که این امر به رفع دیابت کمک می کند.


تسکین دردهای قاعدگی

بیش از نیمی از خانم ها یک یا دو روز از پریود خود دچار درد می شوند. دیسمنوره dysmenorrhea یا درد قاعدگی در بین بسیاری از خانم ها رایج است. برای رفع درد پریودی توصیه می شود از زنجبیل استفاده کنید. مصرف ایبوپروفن در رفع درد قاعدگی به اندازه ایبوپروفن موثر است.


اگر می خواهید بیشتر بدانید : تاثیر زنجبیل بر قاعدگی چیست؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : زنجبیل تقویت کننده نیروی جنسی یا دشمن آن؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خواص زنجبیل؛ صبح ها با معده خالی آب زنجبیل بخورید

اگر می خواهید بیشتر بدانید : مصرف زنجبیل برای این افراد خطرناک است!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چای زنجبیل و خواص آن برای کاهش دردها!تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ