خواص گردو برای قلب
 گردو از جمله آجیل هایی است که دارای خواص بسیار زیادی است، به ویژه برای قلب. در ادامه به تاثیر خوردن گردو بر قلب اشاره می شود

 گردو و سلامت قلب

برخی از مطالعات نشان می دهند که تعداد انگشت شماری از آجیل ها ممکن است پیام آور زندگی طولانی تر باشند، حافظه و مغز ما را تقویت کنند.

مارتا گواش فره، یک متخصص تحقیقاتی در بخش تغذیه در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد چان در بوستون، بررسی گسترده ای در مورد ارتباط بین مصرف گردو و سلامت قلب انجام داده است.

بیشتر بدانید : با خوردن گردو قلبی سالم خواهید داشت


در این مطالعات، افرادی با شرایطی مانند کلسترول بالا، دیابت نوع ۲، سندرم متابولیک یا چاقی بررسی شدند. دانشمندان فواید یک رژیم غذایی غنی از گردو را در این افراد ارزیابی کرده و با رژیم های کم چرب، غربی، مدیترانه و ژاپنی مقایسه کردند، نتیجه اینکه اغلب رژیم های غنی شده با گردو از قلب محافظت می کنند.

گردو,خواص گردو

رژیم های غنی شده با گردو موجب کاهش معنی داری در میزان کلسترول و سایر نشانگرهای سلامت قلبی-عروقی در مقایسه با این رژیم های کنترل شده بودند.

به طور خاص، رژیم غذایی غنی از گردو کلسترول را ۳٫۲۵ درصد کاهش می دهد، ۳٫۷۳ درصد کاهش در کلسترول LDL و ۵٫۵۵ درصد کاهش در تری گلیسیرید .

ترکیب گردو در رژیم غذایی، پروفایل لیپید خون را بدون تاثیر بر وزن بدن و یا فشار خون بهبود می بخشد.

مزایای گردو ممکن است به مقدار چربی غنی اشباع نشده و یا “سالم” بدن، از جمله اسید های چرب ضروری امگا ۳، و نیز انواع مختلف آنتی اکسیدان ها باشد. واقعیت اینست که حتی مقادیر کم گردو مزایای زیادی برای سلامتی قلب بهمراه دارد.


بیشتر بدانید : گردو بر هر درد بی‌درمان دواست!!

بیشتر بدانید : چگونه گردو از سیستم گوارش بدن محافظت می‌کند؟

بیشتر بدانید : این خاصیت گردو را بدانید

بیشتر بدانید : اگر نگران پیری خود هستید, گردو بخورید!!

بیشتر بدانید : گردو بخورید به این دلیل!


گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : shafaqna.com