قرار دادن برخی خوراکی ها در رژیم غذایی به شما کمک می کند تمام ویتامین های مورد نیاز بدنتان را تامین کنید

تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با رژیم غذایی

 تمام مواد غذایی و میوه‌ها دارای ویتامین و مواد معدنی متعددی هستند و به کمک آن‌ها‌ می‌توان سلامت بدن را تضمین کرد، اما در برخی مواقع نبود ویتامین‌های لازم برای بدن سبب ایجاد بیماری میان افراد می‌شود؛ در اینجا به معرفی مواد غذایی که همانند مولتی ویتامین هستند و به بهبود سلامت بدنتان کمک می‌کنند می‌پردازیم.


تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با کلم

کلم بروکلی

کلم از جمله مواد غذایی و سبزیجات سالمی است که می‌تواند ویتامین‌های مختلفی همچون ویتامین K و ویتامین C را درمان کند، کلم برای سلول سازی در بدن مفید است و به کمک آن می‌توان از لخته شدن خون جلوگیری کرد.

بیشتر بدانید : فواید کلم بروکلی برای قلب و عروق

تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با جگر

جگر

جگر بهترین ماده غذایی است که ویتامین‌های زیادی همچون B ۱۲، ویتامین A، آهن را در خود جای داده است، ویتامین B ۱۲ که در جگر گوسفند به کار رفته است می‌تواند در سلول سازی بدن موثر باشد و به بهبود سلامت عصبی کمک کند. در هر ۱۰۰ گرم جگر حجم قابل توجهی از انواع ویتامین‌ها قرار گرفته است و به همین دلیل این ماده غذایی برای سلامتی مفید است.

بیشتر بدانید : بین جگر گاو, گوسفند و مرغ کدام بهتر است؟


تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با ماهی

ماهی سالمون

ماهی و روغن ماهی از امگا ۳ و اسید‌های چرب مفیدی تشکیل شده است که می‌تواند به سلامت بدن منجر شود، اگر به دنبال تامین حجم زیادی از ویتامین‌های بدن خود هستید باید حتما غذا‌های دریایی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

بیشتر بدانید : کاهش خونریزی قاعدگی با نخوردن ماهی


تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با تخم مرغ

تخم مرغ آب پزک

تخم مرغ علاوه بر آنکه غذای کاملی است می‌تواند انواع ویتامین‌های مورد نیاز بدن را هم تامین کند در تخم مرغ کلسترول، چربی‌های مفید و انواع ویتامین‌ها قرار دارد.

بیشتر بدانید : دانستنی های تغذیه در مورد تخم مرغ و اثرات آن ها بر سلامت بدن


تامین ویتامین های مورد نیاز بدن با آجیل‌ها

آجیل ها

آجیل‌ها از جمله گردو، بادام و پسته اگر به صورت خام مورد استفاده قرار گیرند می‌توانند حجم زیادی از ویتامین‌های اساسی و مورد نیاز بدن را تامین کنند در یک فنجان آجیل مقدار زیادی ویتامین A، ویتامین D و پروتئین به کار رفته است.

بیشتر بدانید : با ارزش غذایی و خواص پرطرفدار ترین آجیل ها آشنا شویدگردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : yjc.ir


 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X