لیمو ترش دارای خواص بی نظیری می باشد
 لیموترش دارای خواص زیاد و منحصر به فردی می باشد و حاوی ویتامین C فراوانی است که برای سلامت افراد بسیار مفید است

 خواص شگفت انگیز لیمو ترش

لیموترش یکی از مرکبات سرشار از ویتامین C است و از این جهت برای تقویت سیستم ایمنی بدن و دریافت ویتامین C گزینه خوبی است.

 یکی از مزایای لیموترش علاوه بر ویتامین C ترشی ناشی از PH پایین آن است که این خاصیت اسیدی سبب می‌شود علاوه بر دریافت ویتامین C سبب دریافت فلزاتی مانند روی و زینک شود که در دسته ویتامین‌های محلول در آب و عناصر معدنی هستند می‌شود که بسیار برای بدن مفید و ضروری است.

 بیشتر افراد ویتامین C را از میوه‌هایی مانند نارنگی، پرتقال و کیوی دریافت می‌کنند و لیموترش به دلیل ترشی آن کمتر مصرف می‌شود اما پیشنهاد ما این است که از لیموترش به عنوان اسانس و طعم دهنده در خورش ها و غذاهایی که کم حرارت هستند، استفاده شود. برای مثال یک پیشنهاد بسیار خوب برای مصرف لیموترش این است که چند قطره از آن را در پارچ آب ریخته و آن را مصرف کرد تا هم از ترشی آن کاسته شود و هم حرارت ندیده باشد.

 هرچند که ما دستوراتی برای مصرف لیموترش به همراه عسل جهت جلوگیری از ابتلاء به بیماری نداریم اما استفاده این ترکیب را منع نمی‌کنیم و فقط توجه به این نکته ضروری است که افراد دیابتی و چاق برای استفاده از این ترکیب باید محتاطانه تر عمل کنند.

لیموترش به رغم باور غلطی که در میان افراد جامعه وجود دارد از میزان قند بالایی برخوردار نیست و مانند سایر میوه‌ها اعم از پرتقال، نارنگی و…، قندی طبیعی دارد.

بیشتر بدانید : خواص میوه ها با توجه به رنگ شان!!

بیشتر بدانید : این خواص فوق العاده پوست لیمو را بدانید و آن را دور نریزید!

بیشتر بدانید : این میوه ها قند زیادی دارند، احتیاط کنید + معرفی میوه هایی با قند کم

بیشتر بدانید : بهترین زمان برای مصرف لیمو ترش

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:mehrnews.com