با سرکه سیب موهای پرپشت و محکم داشته باشید
 روش های گوناگونی برای پرپشت کردن موهای سر وجود دارد یکی از این روش ها استفاده از سرکه سیب است که سلامت پوست سر راهم حفظ می کند

 روشی برای داشتن موهای پرپشت

ریزش مو مشکلی است که امروزه بسیاری از مردم جهان با آن دست به گریبان اند به طوری که حدود 70 درصد مردان به آن مبتلا هستند اما زنان کم تر دچار این مشکل شده و تنها 30 درصد از آنها در زندگی خود دچار ریزش مو می شوند.

محققان اعلام کرده اند که استفاده از سرکه سیب که فواید زیادی برای سلامتی انسان دارد، یکی از بهترین درمان ها برای کمک به افزایش رشد مو محسوب می شود. محققان در تحقیقاتی خود در کتابخانه ملی پزشکی مؤسسات ملی سلامت آمریکا انجام شده، سطح PH شامپو و تأثیر آن در رشد موها را بررسی کردند.

متخصصان پوست و مو معمولا برای درمان ریزش مو شامپوهای خاصی تجویز می کنند که اختلالات پوست سر را هم درمان می کند. محصولات تجویز شده مراقبت از مو برای درمان ریزش مو معمولا روی بهبود تراکم موی سر متمرکز می شوند در حالی که محصولات بدون نسخه از آسیب موها جلوگیری می کنند.

PH قلیایی ممکن است بار الکتریکی منفی سطح تار مو را افزایش دهد و بنابراین اصطکاک بین تارهای مو را افزایش داده و ممکن است منجر به آسیب روپوست و شکنندگی تار مو شود.

بالا بودن میزان اسیدیته سرکه سیب به حفظ تعادل PH کمک می کند بنابراین موها را نرم تر و قوی تر کرده و به رشد مو کمک می کند. برخی محققان بر این باورند که سرکه سیب حتی قادر است برخی مشکلات پوست سر از قبیل پسوریازیس، پوسته پوسته شدن و شوره سر را هم از بین می برد.

میزان PH موی سر بین 4 و 5 است اما بسیاری از شامپوها این تعادل را بر هم می زنند. بنابراین، به دلیل بالا بودن میزان اسید سرکه سیب، استفاده از آن به برقراری تعادل PH موها کمک می کند و موهایتان را درخشان تر و نرم تر می کند.

استفاده از سرکه سیب همچنین پوست سر را سلامت نگه می دارد و باکتری های احتمالی را از بین می برد. این ماده با لایه برداری ملایم پوست سر، رشد مو را تقویت کرده و موهایتان را سالم تر می کند. استفاده از سرکه سیب، درمانی ارزان و طبیعی به داشتن موهایی قوی و سلامت کمک می کند و هیج آسیبی به موها وارد نمی آورد.

برای استفاده از سرکه سیب چند قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. بعد از شامپور زدن و استفاده از نرم کننده، این ترکیب را به طور یکنواخت روی موها ریخته و روی پوست سر بمالید. اجازه دهید این ترکیب چند دقیقه ای روی موها و پوست سر بماند و سپس آبکشی کنید.

بیشتر بدانید : تقویت مو با دمنوش های گیاهی

بیشتر بدانید : چرا موهایم کم شده؟ بیماری هایی که باعث ریزش مو می شوند

بیشتر بدانید : علت اصلی ریزش مو چیست و برای جلوگیری از ریزش مو چه کنیم؟

بیشتر بدانید : آیا تراشیدن یا کچل کردن موی سر باعث پرپشت شدن موها می شود؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:sinapress.ir