4روغن برای سلامت بانوان
 اگر به سلامت خود اهمیت می دهید باید مواد ضروری که نیاز دارد به او برسانید،برخی روغن های گیاهی آثار معجزه آسایی روی سلامت افراد دارند

 حفظ سلامت زنان با این روغن ها

تقریبا هیچ زنی وجود ندارد که سلامتی جسم و روحش برایش بی اهمیت باشد. همه زنان در سراسر دنیا به زیبایی و سلامت خود اهمیت می‌دهند، به پزشک مراجعه می کنند و برای سالم ماندن قرص و مکمل می‌خورند. در ادامه آثار معجزه‌آسای روغن‌های گیاهی برای سلامتی بدن را خواهیم گفت. 

1- روغن پونه کوهی 

پونه کوهی یک روغن ضدعفونی کننده است و بوییدن آن برای سلامت ریه‌ها موثر است. همچنین استفاده  از آن در غذا به سلامت روده‌ها کمک می‌کند .اگر مثل اغلب زنان دارای سلولیت در نواحی ران، باسن و شکم هستید ماساژ با روغن پونه کوهی، می‌تواند به رفع این سلولیت‌ها کمک کند.

2- روغن کندر

روغن کندر سیستم ایمنی شما را قوی می‌کند و برای تسکین درد هم بسیار موثر است. همچنین از این روغن می‌توانید برای پاک سازی پوست صورت خود استفاده کنید.

3- روغن استوقودوس

روغن استوقودوس بسیار آرامش‌دهنده و ضد افسردگی است و به بهبود خواب شما کمک می‌کند. اگر دچار بی‌خوابی هستید، مقداری از این روغن را روی مچ دست خود بمالید و بو کنید یا آن را در محیط خواب خود بسوزانید. 

4- روغن  ریشه زنجبیل 

روغن ریشه  زنجبیل به بهبود گردش خون کمک می‌کند و برای هضم غذا و نفخ هم بسیار موثر است. اگر در هضم غذا مشکل دارید حتما روغن  ریشه زنجبیل را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

 بیشتر بدانید : روغن نارگیل و خواص ضد آفتابی آن

بیشتر بدانید : از روغن بادام شیرین برای زیبایی بیشتر استفاده کنید

بیشتر بدانید : فواید روغن آفتابگردان + کالری روغن آفتابگردان

 بیشتر بدانید : با خوردن روغن زیتون صبح خود را آغاز کنید

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :khorasannews.com