تخم مرغ چطور می تواند بدن شما را قوی کند؟
 خوردن تخم مرغ به دلیل مواد مغذی که دارد می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند 

 خوردن تخم مرغ می تواند سیستم ایمنی شما را قوی کند

تخم‌مرغ فوایدی قابل توجه دارد که شاید مهم‌ترینشان تقویت سیستم ایمنی بدن است. فقط یک تخم بزرگ تقریباً یک‌چهارم (۲۲٪) از RDA سلنیوم را تشکیل می‌دهد، ماده مغذی که به پشتیبانی سیستم ایمنی بدن و تنظیم هورمون‌های تیروئید کمک می‌کند. به همین دلیل است که مخصوصاً بچه‌ها باید تخم‌مرغ بخورند. اگر کودکان و نوجوانان به اندازه کافی سلنیوم دریافت نکنند، می‌تواند بیماری‌هایی را ایجاد کند.

مصرف تخم مرغ می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. کلسترول LDL به عنوان کلسترول "بد" شناخته شد زیرا ذرات LDL مولکول‌های چربی خود را به دیواره شریان‌ها منتقل می‌کنند و باعث تصلب شرایین می‌شوند. در مقابل، ذرات HDL می‌توانند مولکول‌های چربی را از دیواره‌های شریان جدا کنند.

فقط یک تخم مرغ نیمرو بزرگ تقریباً ۱۸٪ از ویتامین B۲ مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند که به آن ریبوفلاوین نیز گفته می‌شود. این فقط یکی از ۸ ویتامین B است که به بدن کمک می‌کند مواد غذایی را به سوخت تبدیل کند، که به نوبه خود برای تولید انرژی استفاده می‌شود، و آن را به عنوان غذایی عالی برای انرژی روزانه تبدیل می‌کند.

ویتامین‌های پیچیده B برای پوست سالم، مو، چشم و کبد نیز ضروری هستند. علاوه بر ویتامین B۲، تخم مرغ سرشار از B۵ و B۱۲ است که به اطمینان از عملکرد صحیح سیستم عصبی و همچنین تقویت قدرت عضلات کمک می‌کنند. دو آنتی‌کسیدان موجود در تخم‌ها - لوتئین و زاکزانتین - دارای اثرات محافظتی مهمی روی چشم هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا و آب مروارید را کاهش می‌دهند که از مهم‌ترین دلایل اختلال در بینایی و نابینایی در سالمندان است.

تخم مرغ یکی از معدود منابع طبیعی ویتامین D است که برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها بسیار مهم است. این کار در درجه اول با کمک به جذب کلسیم انجام می‌شود.

بیشتر بدانید : بعد از خوردن تخم مرغ این 12 اتفاق در بدنتان می افتد

بیشتر بدانید : معجزه ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بیشتر بدانید : مصرف چه مقدار تخم مرغ خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد

بیشتر بدانید : حساسیت به تخم مرغ چیست؟ چه تفاوتی با عدم تحمل تخم مرغ دارد؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: entekhab.ir