پوست پیاز و خواص متعدد آن
پوست پیاز را بهتر است دور نریزید و با خوردن آن به صورت دمنوش از فواید متعدد آن بهره مند شوید

فواید مصرف پوست پیاز

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که پس از مصرف پیاز، پوست آن را دور می‌اندازند اما باید به این نکته توجه داشت که یک خانم خانه دار، سعی می کند زباله‌های کمتری را روانه در سطل اشغال بی‌‌اندازد.

پوست پیاز بر خلاف تصور ما درمانی برای مشکلات و بیماری‌های مختلفی محسوب می‌شود. در این گزارش قصد داریم تا خواص و نیز موارد منع مصرف پوست پیاز بپردازیم.

ترکیبات شیمیایی پوست پیاز

پوست پیاز سرشار از ترکیبات معدنی و آلی است که فعالیت‌های بیولوژیکی بالایی را از خود نشان می‌دهد که از جمله می‌توان به ویتامین E، B، کاروتنوئید‌ها و اسکوربیک اسید اشاره کرد.

پوست پیاز را می‌توان به عنوان دارویی برای سرماخوردگی مورد استفاده قرار داد. پوست پیاز دارای خواص ضد التهابی است و می‌تواند به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده عمل کند. پیاز گیاهی ایمن برای بدن ماست؛ اگرچه پیش از مصرف باید بدانید موارد منع مصرف پوست پیاز چیست.

همچنین باید بدانید جوشانده و دمکرده پوست پیاز نیز می‌تواند تأثیر‌های متعددی بر اندام‌های داخلی مان داشته باشد از جمله:

  • ریتم عملکرد ماهیچه قلب به شکل قابل توجهی بهبود می‌یابد.

  • دارای اثر ضد تصلب شرایین است که آن نیز به دلیل وجود فلاونوئید‌ها و ویتامین هاست. در حالی که شکنندگی مویرگی کاهش می‌یابد، خطر لخته شدن خون نیز به حداقل می‌رسد.

  • سبب افزایش تولید هموگلوبین و جریان خون می‌شود.

روش آماده کردن جوشانده پوست پیاز

برای تهیه جوشانده پوست پیاز، باید پس از جوشیدن پوسته آن، به مدت بیست دقیقه، آ ن را صاف کرده و سپس با استفاده از آب جوشیده رقیق کنید.

ذکر این نكته مفید است که افزودن مقداری پوست پیاز به چای سبز و یا سیاه، اقدامی مفید است. بیماران مبتلا به فشار خون بالا می توانند هر روز از آن استفاده کنند تا سلامت خود را افزایش دهند. اما باید بدانید که این نوشیدنی تهیه شده، موارد منع مصرف نیز دارد و نباید از آن برای بیمارانی که دارای فشار خون پایین هستند، استفاده کرد ، زیرا فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

بیشتر بدانید : پیاز داروخانه ای کامل!

بیشتر بدانید : چرا باید پیاز را خام مصرف کنیم + خواص پیاز برای سلامت

بیشتر بدانید :  پوست کدام میوه ها را باید خورد؟

بیشتر بدانید : خواص شگفت انگیز پیاز را می دانید؟

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع :yjc.news