مهم ترین خواص انجیر از سلامت پوست تا کاهش فشار خون
 انجیر یکی از میوه های خوشمزه است که خواص زیادی هم دارد، در این مطلب به چند مورد از مهم ترین خواص انجیر اشاره می کنیم 

خواص انجیر چیست؟

به گفته محققان دانشگاه اینسبروک اتریش، میوه کاملا رسیده انجیر که در آستانه خراب شدن باشد حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدان است. در ادامه به برخی فواید انجیر برای سلامت اشاره می شود.

بیشتر بدانید :  خاصیت انجیر تازه، انجیر خشک و برگ آن

بیشتر بدانید :  3 دلیل مهم برای خوردن انجیر

بیشتر بدانید : فواید تعجب آور انجیر در خدمت عزیزانی که انجیر دوست دارند

حفظ رطوبت پوست

خوردن انجیر کمک می کند تا پوست جوان و شاداب به نظر برسد. اسیدهای چرب اُمگا-۳ موجود در انجیر از پوست حفاظت می کنند؛ با علائم پیری مقابله می کنند؛ و قرمزی مربوط به آکنه و سایر مشکلات پوستی ناشی از ترکیبات ضدالتهابی را کاهش می دهند.

کمک به هضم غذا و کاهش وزن

انجیر منبع عالی فیبر رژیمی بوده که به هضم غذا و کنترل وزن کمک می کند. میزان فیبر بالای این میوه، آب را جذب می کند و دفع مدفوع را راحت تر می نماید. این میوه بهترین گزینه برای درمان یبوست است. همچنین وجود آنزیم موسوم به فیسین در انجیر قادر به متابولیز پروتئین به اسیدآمینه است که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

مقابله با سرطان پوست

انجیر حاوی فیتوشیمیایی موسوم به بنزآلدئید، عنصر فعال موجود در عصاره آب این میوه، است که دارای قابلیت های مقابله با سرطان است. در مطالعه سال ۲۰۱۲ مشخص شد انجیر منبع خوب ترکیبات بیواکتیو نظیر فنولیک، کومارین و اسیدهای چرب است که می تواند در درمان سرطان های پوست بجز ملانوم موثر باشد. بعلاوه، انجیر حاوی کومارین های است که برای سرطان های پوست و پروستات مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بدانید : سرطان پوست و هر آنچه باید در مورد سرطان پوست بدانید

کاهش فشارخون
انجیر

انجیر منبع غنی پتاسیم است، عنصری که به کنترل فشارخون کمک می کند. پتاسیم می تواند تاثیرات منفی ناشی از نمک بر روی فشارخون را کنترل کند. بسیاری از افراد به قدرکافی میوه و سبزیجات مصرف نمی کنند اما میزان بالای سدیم در قالب نمک استفاده می کنند که می تواند منجر به کمبود پتاسیم شده و احتمالا بروز فشارخون بالا را به همراه دارد.

بیشتر بدانید :  کاهش فشار خون با این مواد غذایی

محققان هشدار می دهند مصرف نمک موجب افزایش میزان سدیم خون شده و در نتیجه توانایی کلیه ها در دفع آب کاهش می یابد. این آب اضافی در بدن موجب افزایش فشارخون می شود.

بیشتر بدانید :  خواص انجیر سیاه تازه را بدانید + طبع انجیر سیاه چیست؟

بیشتر بدانید : برای کمک به سلامت گوارش‌تان شیر انجیر بخورید

بیشتر بدانید : خواص انجیر خشک بیشتر است یا انجیر تازه؟

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: بهداشت نیوز