دمنوش هایی برای درمان عفونت ریه
عوامل مختلفی برای بروز عفونت در ریه ها وجود دارد اما شما برای درمان آن تا حدودی می توانید از دمنوش های گیاهی کمک بگیرید

درمان عفونت ریه به کمک این دمنوش های گیاهی

 آویشن از گیاهان دارویی محبوب و پرخاصیت است که جایگاه ویژه‌ای در نسخه‌های طب سنتی دارد و همچنین در صنعت داروسازی به وفور از آن استفاده می‌شود، همچنین در کنار آویشن بسیاری از گیاهان دیگر را می‌توان برای مقاصد درمانی استفاده کرد.

 پنومونی یک ریه چرک کرده است که باعث متورم شدن کیسه‌های کوچک هوایی در ریه‌ها می‌شود، در این وضعیت کیسه‌های هوایی انباشته از مایعات و عفونت شده و نخستین چیزی که رخ می‌دهد سرفه‌های همراه با خلط و چرک است، اما تب، لرز و تنگی نفس نیز در پی این علائم بوجود می‌آید.

 انواع متعددی از باکتری، ویروس‌ و قارچ‌ها می‌توانند عامل شروع کننده پنومونی در افراد باشند، بیماری پنومونی را بسته به شدت و علت بیماری می‌توان یک بیماری خفیف، شدید و یا حتی تهدید کننده زندگی در نظر گرفت.

 عفونت ریه معمولاً در نوزادان، کودکان و افراد مسن‌تر از ۶۵ سال و همچنین افرادی که به مشکلاتی نظیر ضعف سیستم ایمنی بدن دچار هستند، جدی‌تر و خطرناک‌تر خواهد بود، اما خوشبختانه آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد ویروسی جدید قادر به درمان انواع پنومونی خواهند بود.

 اما جدای از طب جدید و استفاده از داروهای شیمیایی در درمان پنومونی طب سنتی نیز راهکار مؤثری برای درمان به بیماران توصیه می‌کند.

بیماری پنومونی یا عفونت ریه در طب سنتی حاصل به هم ریختن مزاج فرد است که باید در درجه اول با اطلاع از مزاج پایه بیمار بتوانیم سوء مزاجی که برای او عارض شده را تشخیص دهیم و با رعایت مزاج روش مناسب را به کار گیریم.

  استفاده از دم‌نوش‌هایی مانند دم‌نوش آویشن، سیاوشان، بابونه جزء دمنوش‌هایی است که به عنوان آنتی بیوتیک خوب برای درمان عفونت ریه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 برای درمان بیماری در کنار طب رایج باید از ظرفیت‌های طب سنتی هم استفاده شود، بخور بابونه، آویشن، اسطوخودوس به پاکسازی ریه کمک می‌کند که لازم است بیمار قبل از اجرای توصیه‌های طب سنتی حتماً با پزشک خود مشورت کند.

بیشتر بدانید : بیماری‌های انسدادی مزمن ریه

بیشتر بدانید : هوای سرد چه تاثیری برای ریه ها می گذارد؟

بیشتر بدانید : ریه هایتان را با این گیاهان تازه نگه دارید

بیشتر بدانید : علائمی که خبر از عفونت در ریه ها می دهد

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir