آیا انتخاب یک رژیم مناسب شما را گیج کرده است؟این روش یکی از سریعترین و سالمترین روش برای کاهش وزن می باشد.هر روزه با مواد گوناگونی سرو کار داریم و نگاه ارزشمندی به این مواد نمی کنیم غافل از اینکه این مواد مانند گنج گران بها هستند.

6 ماده غدایی لاغر کننده


می خواهیم مواد غذایی سالمی که برای شما خوب است را به شما پیشنهاد  کنیم. اگر شما در از دست دادن وزن خود جدی هستید این مواد برای سلامتی شما خوب است،مواد فاقد چربی،کم کربوهیدرات و فاقد گلوتن و تکه ایی ازنان شیرینی میوه ایی و لی ما تنها 6ماده ی غذایی رابه جای مواد گفته شده به شما معرفی می کنیم.

 

 1.گلابی 

1.گلابی

بنا به تحقیقات جدید منتشرشده در مجله تغذیه و صنایع غذایی، یک عدد گلابی در روز ممکن است مرض چاقی را در ابتدای راه  نگهدارد.این مطالعه نشان می داد کسانی که  این میوه را به طور منظم مصرف می کنند 35%کمتر نسبت به کسانی که این میوه را مصرف نمی کنند به چاقی مبتلا می شوند حتی اگر هر دو گروه سطح فعالیت و مصرف کالری یکسانی داشته باشند. توضیحات احتمالی: گلابی دارای فیبر بالایی می باشد که مطالعات نشان می دهد این ماده به کاهش وزن کمک می کند.

 

2.بادام

2.بادام:

یک روز بدون میان وعده، مانند خوردن یک ساندیچ  PB&J (ساندویچ کره بادام زمینی+ مربا)  بدون کره یا بادام زمینی است-کاملا خسته کننده.
بنابراین، هنگامی که تحقیقات مجله بین المللی چاقی به ما برای داشتن میان وعده بادام چراغ سبز نشان می دهد، ما شاد می شویم. این مطالعه نشان داد افرادی که هر روز 70 عدد بادام (علاوه بر رعایت رژیم غذایی کم کالری)می خورند 18% از وزن بدن خود را در 6 ماه کم می کنند. محققان می گویند این ماده غذایی حاوی چربی اشباع نشده،پروتیین و فیبر است که احساس سیری را طولانی تر می کند. البته به شرط آنکه بادام ها خام، خشک بو داده و بدون نمک باشند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خواص درمانی بادام(1)

 

3.چای سبز

 

3.چای سبز:

 چای سبز با راه های بی شماری نشان داده است که می تواند به سلامتی شما کمک کند، و از جمله بیماری های قلبی؛سرطان ودیابت نوع2 جلوگیری می کند. حالا شما می توانید از دست دادن وزن را هم به این لیست اضافه کنید: محققان تغدیه بالینی از مجله ی امریکایی نشان داده است افرادی که چای سبز مصرف می کنند حدود 3پوند در 12 هفته از دست می دهند حتی اگر آنها هیچ تغییر دیگری در رژیم خود ایجاد نکرده باشند. همچنین مشخص شد مصرف کنندگان چای  توده بدنی BMI (نسبت دور کمر به دور باسن) پایین تر و چربی بدن کمتری نسبت به کسانی که چای مصرف نمی کنند، دارند .محققان گمان می کنند کافیین و کاتچین (یک نوع آنتی اکسیدان موجود در چای سبز) سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و اکسیداسیون چربی را تا 24 ساعت پس از مصرف بالا می برد.

 

 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : معجزه چای سبز برای خانم ها

 

 

4.فلفل تند

4.سس سالسا:

خبرهای خوب، طرفداران سالساهای فوق العاده تند: عنصر زبان سوز مورد علاقه شما می تواند آتش سوخت و ساز بدنتان را زیاد کند. تحقیقات ارائه شده در انجمن بیوفیزیکی در نشست سالانه سال 2015 نشان داد که افزودن کپسایسین (ماده ایی که دلیل تندی فلفل است) به یک رژیم غذایی با چربی بالا مانع افزایش وزن می شود. این مطالعه خاص بر روی موش انجام شد، اما تحقیقات قبلی بر روی انسان نشان داد که مصرف مکمل کپسایسین تاثیر مشابه تحقیقات دارد. این ترکیب به نظر می رسد، توانایی بدن را برای سوزاندن چربی و تبدیل آن به انرژی افزایش می دهد.

 

5. شیر و کره

5.شیر:

ما می دانیم که شما به چی فکر می کنید،این خیلی خوب است که درست باشد!!! تحقیقات مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داده است که زنانی که هر روز حداقل یک وعده شیر کامل یا پنیر می خورند نسبت به زنانی که این کار را نمی کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به اضافه وزن قرار می گیرند. داشته باشد. در حالی که تحقیقات بیشتر در این مورد نیاز است، نویسندگان این مطالعه معتقدند مواد لبنی پر چرب ممکن است رضایت بخش تر باشد،اما باعث می شود که از دیگر مواد مفید کمتر استفاده کنید. اسیدهای چرب درمواد لبنی نیز ممکن است در تنظیم هورمون ها و به نوعی سرعت سوخت و ساز  نقشی ایفا کنند.

 

 

6.تخم مرغ

6.تخم مرغ:

فورا یک دانه تخم مرغ بر روی اجاق قرار دهید تا بپزد!!!!یک مطالعه در مجله کالج آمریکایی تغذیه منتشر شده نشان می دهد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه (به جای نان شیرینی حلقوی یا غلات) شما را از گرسنگی و پرخوری در تمام روز حفظ می کند .پروتئین به احساس سیری در شما کمک می کند چرا که پروتئین کندتر از کربوهیدرات ها در معده شما حرکت می کنند(هضم کندتر).

 

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

 

 

Save

 
 

پربیننده های این بخش

 
X