کاهش وزن با مصرف ویتامین C چطور امکان پذیر است؟
 ویتامین C یکی از ویتامین های ضروری برای بدن است که محققان به تازگی دریافته اند که این ویتامین به کاهش وزن کمک زیادی می کند.

 با مصرف ویتامین C می توانید وزن خود را کاهش دهید!!!

یکی از روش هایی که برای حصول اطمینان از سلامت مفاصل می توان مد نظر قرار داد، حفظ وزن سالم است. پژوهش ها نشان داده اند که کاهش وزن به میزان تنها 10 پوند (4.5 کیلوگرم) طی 10 سال می تواند خطر ابتلا به آرتریت را تا بیش از 50 درصد کاهش دهد.

البته، کاهش وزن نمی تواند آسیب وارده به مفاصل در نتیجه ابتلا به آرتریت را بهبود ببخشد، اما می تواند در کاهش درد و کند کردن آهنگ پیشرفت بیماری موثر باشد. و شاید موجب شگفتی شما شود اگر بدانید ویتامین C تا چه اندازه می تواند کمک حال شما در این زمینه باشد.

حمل وزن بیش از اندازه افزون بر ایجاد درد در مفاصل دچار آرتریت، شما را در معرض پیامدهایی جدی که حتی زندگی انسان را با خطر مواجه سازند، قرار می دهد.

چربی شکمی بیش از اندازه نه تنها موجب ترشح مقدار بیش از حد هورمون هایی می شود که سطوح کلسترول را تغییر می دهند، فشار خون را افزایش می دهند و استفاده از انسولین را کاهش می دهند، بلکه عملکرد ضعیف این هورمون ها افزایش وزن را نیز تسهیل می کند.

این شرایط شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی قرار می دهند و این کابوس متابولیکی موجب شکل گیری چرخه ای می شود که شرایط را برای سیستم های بدن به منظور حفظ سلامت شما دشوار می سازد.


ویتامین C چگونه می تواند به شما کمک کند؟

کاهش وزن با مصرف ویتامین C چطور امکان پذیر است؟

ویتامین C همانند یک سلاح مخفی برای کاهش وزن است. این ویتامین و گلوکز دارای ساختارهای شیمیایی مشابه هستند. آنها پیوسته در حال رقابت برای ورود به سلول های شما هستند و در این میان شرایط برای ویتامین C دشوارتر است. یک گیرنده به نام Glut-1 وجود دارد که هم به گلوکز و هم به ویتامین C اجازه ورود به سلول ها را می دهد. متاسفانه، این گیرنده بیشتر به گلوکز علاقه دارد. این به معنای آن است که ویتامین C برای ورود باید به تعداد بیشتری ظاهر شود.

هنگامی که با کمبود ویتامین C مواجه هستید، گلوکز بیشتری نسبت به آنچه بدن برای تامین انرژی روزانه خود نیاز دارد، وارد سلول ها می شود. این شرایط موجب تحریک تولید انسولین می شود. انسولین به بدن در جذب گلوکز کمک می کند، در شرایطی که به طور همزمان به بدن شما می گوید سوزاندن چربی ذخیره شده را متوقف کرده و توجه خود را به جذب آنچه وارد می شود، معطوف کند.

متوجه ارتباط شدید؟ ویتامین C ناکافی ... گلوکز بیش از اندازه ... انسولین بیشتر ... چربی سوزی کمتر ... وزن بیشتر.


برای تاثیرگذاری ورزش به ویتامین C نیاز دارید

کارشناسان در دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد فعالیت جسمانی با شدت متوسط به مدت حداقل 30 دقیقه در روز را برای کاهش مطلوب چربی شکم توصیه می کنند. اگر با درد آرتریت مواجه هستید ممکن است در این زمینه با محدودیت مواجه شوید. در نتیجه، اهمیت میزان کافی از ویتامین C هرچه بیشتر خود را نشان می دهد.

سطوح ناکافی از ویتامین C امکان چربی سوزی کارآمد را حتی در صورت دنبال کردن یک رژیم ورزشی خوب از بدن سلب می کند. ویتامین C برای سوخت و ساز چربی نیاز است. از این رو، شما بدون مقدار کافی از آن قادر به کاهش چربی شکم خود حتی در صورت انجام ورزش نخواهید بود.

نتایج یک مطالعه نشان داده است افرادی که به میزان کافی ویتامین C مصرف می کنند، طی انجام ورزش با شدت متوسط 30 درصد بیشتر از افرادی که به میزان کم ویتامین C مصرف می کنند، چربی می سوزانند.


ویتامین C از تنش آدرنال و افزایش وزن پیشگیری می کند

لاغری با مصرف ویتامین C چطور امکان پذیر است؟

پشتیبانی از غدد آدرنال با مقادیر کافی از ویتامین C می تواند موجب کوتاه شدن چرخه دیگری از رویدادها شود که به افزایش وزن منجر می شود. غدد آدرنال میزبان بالاترین میزان تراکم ویتامین C در بدن هستند. ویتامین C برای تولید کورتیزول، هورمون استرس مسئول واکنش جنگ یا گریز، ضروری است.

بدون مقدار کافی از ویتامین C، غدد آدرنال دچار تنش شده و کورتیزول بیشتری ترشح می کنند. این شرایط اثر منفی بر سطوح قند خون می گذارد و به صورت مستقیم تجمع چربی شکمی ناسالم را موجب می شود.


ویتامین C را به بخشی از رژیم غذایی روزانه خود تبدیل کنید

ویتامین C در طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. از جمله بهترین منابع برای این ویتامین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- فلفل قرمز شیرین، نصف فنجان خام، 95 میلی گرم.

- کیوی، یک عدد، 91 میلی گرم.

- توت فرنگی، یک فنجان، 85 میلی گرم.

- پرتقال، یک عدد اندازه متوسط، 70 میلی گرم.

- بروکلی، نصف فنجان پخته، 51 میلی گرم.

- گریپ فروت، نصف یک میوه اندازه متوسط، 38 میلی گرم.

- گوجه فرنگی، یک عدد اندازه متوسط، 16 میلی گرم.

- اسفناج، یک فنجان خام، 8 میلی گرم.

همچنین، شما می توانید روزانه از مکمل ویتامین C استفاده کنید. برای پیشگیری از کمبود این ماده مغذی مقدار مصرف توصیه شده روزانه حداقل 65 تا 75 میلی گرم است، اما این میزان حداقلی محسوب می شود. دوز بالاتر از 200 تا 400 میلی گرم در روز نشان داده است که سطوح ویتامین C را در خون پایدار نگه می دارد. پیش از مصرف مکمل ویتامین C می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : راه جدید کاهش وزن بدون ورزش به کمک ویتامین c !

اگر می خواهید بیشتر بدانید : فواید خوردن ویتامین ث

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ویتامین C در این 12 خوراکی بیشتر از پرتقال وجود دارد!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : وظایف ویتامین C در بدن شما

اگر می خواهید بیشتر بدانید : بهترین منبع ویتامین C را می شناسید؟گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: asriran.ir